“Easyjet”, gati fluturimin e parë për në kryeqytetin shqiptar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kompania “Easyjet” ka zbuluar 25 destinacionet e reja të udhëtimeve për vitin 2020, përfshirë fluturimet e para të linjës ajrore për në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Transportuesi me kosto të ulët do të fillojë nga aeroporti “Tirana International” drejt Gatwick-ut të Londrës, me tre fluturime në javë që fillojnë nga 1 maji i vitit 2020.

 

Kompania “British Airways” gjithashtu shërben në linjën Gatwick-Tirana, ndërsa transportuesi shqiptar “Albawings” operon me fluturime nga London Stansted, ndërsa “Wizz Air” fluturon nga Luton. Sipas të përditëshmes britanike, Tirana e cila ndodhet në qendër të Shqipërisë, por ajo është vetëm 40 milje larg vijës bregdetare të Adriatikut dhe ky qytet do të jetë Kryeqyteti Rinor Evropian në vitin 2022.

 

Ndërkohë “Easyjet” do të kthehet në Tunizi për herë të parë që nga viti 2015, me fluturime dy herë në javë midis Gatëick dhe destinacionit të plazhit të Enfidha, duke filluar në 2 maj të vitit të ardhshëm. Nga 25 rrugët e reja të shpallura për vitin 2020, 12 prej tyre do të operojnë nga Mbretëria e Bashkuar, me shembuj të tjerë përfshirë Liverpoolin për në Antalia, si dhe  nga Edinburghu për në Gjibraltar.

Duke komentuar lajmet për këto linja, Ali Gayëard, Menaxheri i kompanisë në Mbretërinë e Bashkuar për “Easyjet” tha: “Ne jemi të kënaqur që vazhdojmë të ofrojmë një rrjet të pakrahasueshëm i cili, me njoftimin e sotëm, sheh dy destinacione të reja. Njëri për pasagjerë nga Britania e Madhe dhe 25 rrugë të reja të vendosura në shitje në të gjithë rrjetin tonë. Rrugët tona të reja po e bëjnë më të lehtë dhe më të përballueshme se kurrë, për klientët tanë që udhëtojnë në një sërë destinacionesh verore”.

Lexo edhe :  Euro në rënie/ Sa këmbehen monedhat e huaja sot?

 

“Ne presim që destinacionet tona të reja të jenë veçanërisht të popullarizuara në mesin e klientëve – duke ofruar diçka të ndryshme nga pushimet tipike dhe kova. Ne po vazhdojmë të ofrojmë një rrjet destinacionesh, të cilat ofrojnë klientëve tanë fleksibilitet dhe zgjedhje, duke nënvizuar angazhimin tonë për të siguruar destinacionet që klientët tanë duan”./Përgatiti: Lajme.al/ Burimi:‘businesstraveller.com’/

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV