El Clasico/ Barcelona dhe Reali ndahen në paqe

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shumëkush e kishte pritur El Clasicon e kësaj nate. Por, Barcelona dhe Reali i Madridit nuk shkuan më shumë se një barazim pa gola.

Të dyja skuadrat mbeten me pikë të barabarta dhe në krye të klasifikimit të La Ligas.

Megjithëse të dyja skuadrat kanë sulme të frikshme, nuk arritën të shfaqeshin të saktë përpara porte, duke mos arritur të dërgonin topin në rrjetë.

Barcelona ishte favorite në letër por madrilenët balancuan gjithçka në fushë me një formacion me 4 mesfushorë, ku Casemiro dhe Valverde luajtën bashkë me Kroos në mesfushë. Ajo që ra në sy ishte se Isco dhe Bale u panë shumë në mbrojtje për të parandaluar çdo të papritur të mundshme të Messit.

Të fundit

Myrto Uzuni largohet nga fusha i lënduar, lajm i keq për Sylvinhon

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni u dëmtua në ndeshjen Granada-Betis, që po luhet në këto momente dhe u...

Ervin Karamuço “zbërthen” arsyen e fortë: Ja pse Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës

Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës sepse i trembet bandave të Aldo Bares. Kështu deklaroi eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço, mbrëmjen e sotme...

Genoa mposht me “poker” Romën dhe zhyt në krizë verdhekuqtë

Genoa bën “poker” dhe shkatërron Romën në takimin e javës së gjashtë të Serie A. Vendasit dominuan të gjithë takimin,ndërsa zhbllokuan sfidën në minutën e...

Hoxha zbardh vrasjen/ Si Artan Tafani ekzekutoi ish-pjesëtarin e grupit të Aldo Bares

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur një nga vrasjet, ku ka marrë pjesë Artan alias Marjus Tafani, i penduari i drejtësisë që zbardhi disa ngjarje...

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas rrëfimeve të Artan Tafanit.  I ftuar...

Lajme të tjera

Web TV