Kuvendi miraton Anti-shpifjen, abstenon Ditmir Bushati

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kuvendi miratoi mbrëmjen e sotme ligjin “Anti-shpifje” aq shumë të kundërshtuar nga gazetarët dhe shoqëria civile.

Në votimin e këtij ligji 80 deputetë kanë dhënë votën pro dhe vetëm 14 kanë votuar kundër, ndërsa 8 të tjerë kanë abstenuar. Midis të abstenuarve është edhe ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati.

Deputetët kanë votuar edhe propozimin e kryetarit të grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, sipas të cilit vendimet e Bordit të AMA-s, ankimohen në Gjykatën Administrative të Shkallës së Parë.Vendimet e bordit të AMA-s ankimohen në Gjykatën Administrative të Shkallës së Parë në Tiranë”, propozoi Balla.

Pas miratimit të këtij ligji pritet reagimi i shoqatave të gazetarëve dhe shoqërisë civile, sipas të cilëve ky ligj tenton t’i mbyllë gojën mediave online./Fjala.al

Të fundit

Rikthim me gol dhe largim mes duartokitjesh, ja nota e Brojës sipas “SofaScore”

Armando Broja u rikthye të luajë titullar pas shumë kohësh mungesë për shkak dëmtimi dhe udhëhoqi Chelsean drejt fitores...

VIDEO/ Chelsea rikthehet tek fitorja dhe mposht Fulhamin, shënon gol edhe Armando Broja

Chelsea bind në derbin e Londrës ndaj Fulham dhe rikthehet te fitorja në kampionat pas tre javëve. “Blutë” e Londrës diktuan ritmin e sfidë, ndërsa...

Po jep efekt Reforma në Drejtësi? Gjonaj: Pikë kthese për gjithë vendin

“Një gjë është e qartë unë e kam thënë dhe e kam stërthënë në fakt, por ka një gjë të qartë Partia Socialiste, mazhoranca,...

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë të jashtëzakonshme për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë më vonë këtë muaj, pas sulmit nga një grup...

DASH: S’e kemi verifikuar ende nëse ushtria serbe është tërhequr nga kufiri me Kosovën

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Matthew Miller, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë verifikuar ende tërheqjen...

Lajme të tjera

Web TV