Upsss… Tom Doshit i thyhet karrigia në Kuvend

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një incident disi komik ka ndodhur sot gjatë seancës plenare me deputetin serioz të PSD-së, Tom Doshi, pikërisht kur Kuvendi po diskutonte paketën “Anti-shpifje” për mediat. Për arsye të paqarta, karrigia e deputetit Tom Doshi, është thyer në mes duke kthyer buzëqeshje te kameramanët, pas fjalimin dramatik të kryeministrit Rama.

Edhe pse Doshi u tremb nga ky incident i papritur, duket se ky zhvillim ka lumturuar fytyrat e shumë deputetëve të tjerë të Kuvendit, të cilët nuk e kanë mbajtur dot as gazin dhe as batutat për kolegun.

Deputeti i zgjedhur me PSD-në në Shkodër, kërkoi menjëherë ndryshimin e karriges, ndërsa kryetari i Kuvendit, Ruçi, urdhëroi shërbimet e Kuvendit, që t’i sillnin një tjetër ndenjëse parlamentarit. “Hajde shërbimi ndërroi karrigen”, – u shpreh kryeparlamentari Ruçi me tone urdhëruese./Fjala.al/


Të fundit

Ishte duke kënduar në një koncert në Berat, Aleksandër Gjoka dërgohet me urgjencë në spital

I ftuar në Berat, në natën e dytë të Festës së Miqësisë, këngëtari Aleksandër Gjoka është ndjerë keq në...

Pronari i hotelit në Ksamil, kreu i bandës së hajdutëve/ Si bashkëpunonte me vjedhësit nga Kosova (Emri)

Policia ka goditur një bandë grabitësisht në Sarandë, e përbëra nga shqiptarë të Shqipërisë dhe Kosovës. Mësohet se grupi në bashkëpunim me njëri tjetrin kanë...

Moderatorja tregon eksperiencën gjatë natës: Shkoj te llixhat dhe shikoj 12 meshkuj lakuriq, ishte një fat shumë i madh…

Moderatorja Alma Çupi ka treguar një ngjarje të pazakontë që i ka ndodhur në llixhat e Bënjës. Ajo tha se pas orës 12 të natës...

I ngacmuan të dashurën turistit, plas sherri në Sarandë/ Pronari i picerisë i ‘sulet’ me thikë, shihni pamjet (Video)

Një sherr banal ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Sarandë, që mund të kishte pasur një fund tragjik nëse persona të tretë nuk do...

Ministrja Balluku inspekton punimet në Bypass-in e Vlorës: Punimet përfundojnë pas 1 jave, me 16 korrik hapet për qarkullimin e automjeteve

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka inspektuar mbrëmjen e sotme punimet për Bypass-in e Vlorës, ku janë duke u kryer punimet e...

Lajme të tjera

Web TV