VIDEO/ Tirana nuk përmbahet, shkërmoq me dy gola Flamurtarin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aktualisht po zhvillohet dhe takimi Flamurtari-Tirana, ku kjo e fundit ka kaluar në avantazh. Tirana ka thelluar rezultatin me dy gola duke ia bërë edhe më të vështirë tashmë fitoren Flamurtarit. BArdheblutë kanë shënuar dy gola vetëm gjatë pjesës së dytë të lojës.

Ishte numri 55 i Tiranës, Idriz Batha që shënoi golin e parë me penallti duke kaluar kryeqytetasit në avantazh, për tu thelluar akoma më shumë nga goli i numrit 15 Agustin Torassa.

Ky rezultat i Tiranës vjen pas fitores 2-1 në derbin me Partizanin duke i dhene shpresa për më tej bardhebluve. Me këtë rezultat kryeqytetasit në njëfare menyre i shpëtojne zones së rrezikut, ndërsa vlonjatët zhyten akoma më shumë. Edhe pak minuta kanë ngelur nga përfundimi i ndeshjes dhe loja vazhdon të luhet nga gjysmëfusha e vlonjatëve./Fjala.al

Të fundit

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Putin: Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut

Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut për të garantuar fitoren, tha këtë të shtunë presidenti rus Vladimir Putin, duke hapur një...

Lajme të tjera

Web TV