Probleme me stafin drejtues, Milan gati afrimin e ri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Klubi i Milan po mendon që të afrojë sezonin e ardhshëm drejtorin sportive të skuadrës së Atalantës, Xhovani Sartori.

“Djajtë e kuq” afruan gjatë verës, Riki Masarën duke i dhënë drejtimin e kuqezinjve, i cili kishte si qëllim kryesor afrimin e lojtarëve të rinj.

Masara afroi te kuqezinjt lojtarë të moshës nën 25 vjeç siç janë Duarte, Rebiç, Hernandez, Benaser, Leao dhe Kruniç.

Pavarësisht afrimeve që mund të cilësohen si të mira, rezultatet nuk kanë rezultuar aspak të tilla.

Në një shkrim të “Tuttomercatoëeb” theksohet se klubi i Milan i ka vënë syrin drejtorit aktual të Atalantës, Sartorit.

Ndërkohë që, “Djajtë e kuq” po vështrjnë Sartorin, Atalanta po mendon për të gjetur zëvendësuesin e tij./Përgatiti: Fjala.al/

 

Të fundit

Parlamenti gjerman miraton projektligjin për legalizimin e kanabisit

Ligjvënësit gjermanë kanë miratuar legalizimin e kanabisit në vend. 407 deputetë votuan në favor të legjislacionit të paraqitur nga...

Shi dhe erë e fuqishme, çfarë na pret nga nesër

Moti gjatë fundjavës që na pret, do të dominohet nga reshje të përqendruara më shumë në disa qarqe të vendit. Edhe pse nuk parashikohen...

A e vrau vajza të atin? Eksperti i sigurisë ngre dyshime të forta rreth ngjarjes

Krimi në familje ka tronditur Durrësin. 49-vjecari Pëllumb Meta është gjetur i groposur në oborrin e banesës, 13 ditë pas vrasjes. Autorësinë e ka...

Mjekët e QSUT realizojnë ndërhyrjen e rrallë kardiokirurgjikale, Rama: Rast suksesi

Mjekët e QSUT-së kanë realizuar për herë të parë në Shqipëri një ndërhyrje të rrallë kardiokirurgjikale. Ndërhyrja është realizuar duke riparuar valvulën e aortës...

Pandemia e vetmisë: Duhen fajësuar rrjetet sociale?

E mira kryesore që kanë rrjetet sociale në jetën tonë është fakti që mund të na lidhin me njerëzit në të gjithë botën në...

Lajme të tjera

Web TV