Rikthehet tërmeti/ Lëkundje të forta në Tiranë dhe Durrës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një tërmet me magnitudë prej 4.3 rihter është ndjerë në kryeqytet dhe në Durrës. Goditja ka qenë e fortë dhe është ndjerë për pak sekonda, duke rikthyer frikën tek shumë qytetarë, që u prekën nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntor dhe la pas 51 të vdekur.

Epiqendra e tërmetit mendohet të jetë në afërsi të kryeqytetit, konkretisht në Vorë. Tërmeti ka rikthyer frikën dhe panikun te qytetarët, të cilët kanë dalë me shpejtësi në rrugë.

Të fundit

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Lajme të tjera

Web TV