Haaland udhëton drejt Aglisë, gati marrëveshja me United

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Erling Braut Haaland ka udhëtuar mëngjesin e sotëm drejt Manchesterit të Anglisë për të rënë dakord për marrëveshjen me Manchester United.

Sipas gazetës norvegjeze  “Stavanger Aftenblad” raportohet se Haaland së bashku me babanë e tij Alf-Inge Haaland udhëtuan për në Angli, ndërkohë që në mediet italiane si “Tuttomercatoweb” thuhet se Juventusi është pothuajse i sigurt në marrjen e yllit të Norvegjisë.

19-vjeçari u soll në Molde nga menaxheri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer në janar të 2017-ës.

Një marrëveshje midis tyre mund të konkretizohet lehtë, pasi Haaland dhe Solskjaer njihen mirë dhe prej kohësh.

Ylli i Norvegjisë u shit për 5 milionë euro ne klubin e RB Salzburg, ndërkohë që momentalisht thuhet se çmimi i lojtarit tani është 30 milionë euro./Përgatiti: Fjala.al/

Të fundit

Kanye West sulmon fizikisht një burrë, sepse i ngacmoi të shoqen

TMZ ka zbuluar se Kanye West po investigohet për sulm fizik të qëllimtë pasi goditi një burrë, i cili...

Meta probleme me drejtësinë? Analisti thumbon ish-presidentin:Pa qenë i pandehur nga SPAK

Analisti Skënder Minxhozi thotë se kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta po sillet sikur ka probleme me drejtësinë. Në një intervistë televizive, Minxhozi u...

Kur do shpërndahen fondet? Afati mbyllet nesër, 66 mijë fermerë aplikuan për subvencione!

Fermerët kanë edhe pak orë në dispozicion për të aplikuar për Skemën Kombëtare dhe të marrin mbështetje financiare nga Buxheti i shtetit. Aplikimet mbyllen...

69 vjet pa Ajnshtajnin, ikonën botërore të fizikës

69 vjet më parë, fizikani Albert Ajnshtajn vdiq në Princeton, New Jersey, në moshën 76-vjeçare. Albert Ajnshtajn, i cili do të revolucionarizonte fizikën dhe kuptimin...

Plani që po ndiqet për ndryshimin e moshës për daljen në pension

Astrit Hado, drejtori i përgjithshëm i Institutit të Sigurimeve Shoqërore ka folur për skemën e pensioneve në Shqipëri dhe problematikat që hasin të moshuarit....

Lajme të tjera

Web TV