test

Nis takimi mes Ramës, Vuçic dhe Zaevit, Vetëndosja proteston

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Takimi informal që është duke u mbajtur midis kryeministrit Rama dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiç dhe atij maqedonas Zoran Zaev është shoqëruar me protesta nga Vetëvendosja.

Përfaqësues të kësaj force politike për Tiranën kanë protestuar ndaj kreut të shtetit serb duke e cilësuar si pasues i Millosheviçit si dhe nuk ka njohur krimet serbe në Kosovë.

Ky takim vjen në kuadër të takimeve të mëparshme në Maqedoni dhe Serbi mbi minishengenin ballkanik. Ky proces ka përjashtuar Kosovën, e cila refuzoi ftesën e fundit nga liderët Rama, Vuçiç dhe Zaev.

Të fundit

Mbi 1 orë e gjysmë në rrugë, dhjetëra mjete bllokohen te Shkalla e Tujanit

Nën temperaturat ekstreme të ditës së sotme, dhjetra automjete kanë mbetur bllokuar në rrugën e Arbrit në vendin e...

Zgjedhjet në universitete/ Qëndresa Qytetare: U evidentuan raste të fotografimt të votës

Qëndresa Qytetare ka reaguar lidhur zgjedhjet në 12 universitete publike në të gjithë vendin të cilat u zhvilluan për të zgjedhur drejtuesit e rinj. Në...

Kylian Mbappe nuk do të startojë në sfidën ndaj Holandës, francezi vijon rikuperimin

Kylian Mbappé nuk do të startojë sonte, në orën 21:00, në ndeshjen që do të zhvillohet mes Francës dhe Holandës në Kampionatin Evropian. Sulmuesi...

A do të vijë me një parti të re në zgjedhjet e 2025-ës?/ Ja si përgjigjet Lulzim Basha

Pasi humbi vulën e PD-së, në një intervistë televizive Lulzim Basha thotë se grupimi që ai përfaqëson nuk e ka vendosur ende nëse do...

Çfarë kuptimi ka shprehja “kolona e pestë”?

Shprehja "kolona e pestë" u krijua nga frankoisti Emilio Mola për të treguar një organizatë ushtarake klandestine që favorizon një pushtim nga armiku. Kuptimi origjinal...

Lajme të tjera

Web TV