Aksidenti, i riu përplas për vdekje të moshuarin në Tiranë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vazhdojnë aksidentet me pasojë marrje jetësh njerëzore në vendin tonë. Edhe orëve të vona të së djeshmes është regjistruar një tjetër ngjarje e rëndë dhe kësaj here në kryeqytet ku një i ri ka përplasur për vdekje një kalimtar.

Policia ka ndaluar të riun dhe ka shoqëruar për në spital të aksidentuarin por për fatin e keq nuk ka mundur t`iu mbijetojë plagëve të marra.

Një 27-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia pasi ka aksidentuar për vdekje një 73-vjeçar.

“Arrestimi i tij u bë pasi duke qarkulluar me automjetin, tip ‘”Mercedes Benz”, në rrugën e “Durrësit”, ka përplasur shtetasin Gj. L., 73 vjeç, i cili si pasojë e dëmtimeve dhe plagëve të marra nuk ka mundur të mbijetojë”, njofton policia.

 Njoftimi i policisë

Mbrëmë afër mesnatës policia njoftoj se: “aksidenton me automjet një 73-vjeçar në rrugën e “Durrësit”, arrestohet drejtuesi i automjetit. Nga specialistët e qarkullimit rrugor në Komisariatin e Policisë Rrugore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: E. M.,27 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij u bë pasi duke qarkulluar me automjetin, tip ‘”Mercedes Benz”, në rrugën e “Durrësit”, ka përplasur shtetasin Gj. L., 73 vjeç, i cili si pasojë e dëmtimeve dhe plagëve të marra nuk ka mundur të mbijetojë.

Materialet i kaluan Prokurorisë se Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor me pasojë vdekje” në ngarkim të shtetasit E. M.

Aksidenti i orëve të vona të së djeshmes është i treti i regjistruar ditën e djeshme në vend. Më herët u shkaktuan edhe dy të tjerë, ku u shënuan 6 persona të plagosur por për fatin e mirë të gjithë kanë mundur të shpëtojnë.

Pavarësisht që policia ka shtrënguar masat duke vënë gjoba, si duket gjobat vihen vetëm për kundravajtje pa mundur të realizohet një sensibilizim konkret qytetar sidomos në kohë festash dhe në kohë reshjesh. /Fjala.al/


Të fundit

Meta: Ndërtimet pa leje nuk janë të rastësishme

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka folur i prerë në raport me kryeministrin Edi Rama duke thënë...

Dy satelitët, Rama: Do zbulojnë ndërtimet pa leje  

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se me ngritjen e satelitëve Albania 1 dhe Albania 2 do krijohet një “kryeinspektoriat” që sipas tij s’ka parti...

Sfidat e Shqipërisë/ Presidenti Begaj takon Ambasadoren amerikane

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti në zyrën e tij Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim. Sipas zyrës së shtypit...

Përroi kanceroz që ndan kapterët e ushtrisë me “civilët e pastërtisë”

Nga Leonard Veizi Edhe për këtë vit sezoni veror u mbyll. Me shi. Por a ishte i suksesshëm ky sezon, përsa i përket turizmit e plazheve? Padyshim,...

Amnistia fiskale/ Rama u tregon “derën” ambasadorëve

Kryeministri Edi Rama ftoi trojkën e amabsadorëve në një takim për amnistinë fiskale, ku vetë nuk ishte i pranishëm por u dërgoi pjesën tekniko-politike,...

Lajme të tjera

Web TV