Inter-Xhenoa/Dy gola në dy minuta, Lukaku e Galiardini festë në “San Siro”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

 

Sapo ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Inter-Xhenoa dhe është nisur në mënyrën më të mirë të mundëshme nga skuadra e Interit. Sfida mes Interit dhe Xhenoas, e vlefshme për javën e 17-të të Serisë A, nisi mirë për milanezët të cilët shënuan dy gola për dy minuta, përkatësisht në minitën e 31 dhe 33 me autorë Romelo Lukaku dhe Roberto Galiardini.

Mungesën e Lautaros Konte e kompenson me të riun Esposito në formacionin bazë, kurse në stol është vendosur dhe Sensi. Këtë takim, Konte e cilësoi si “sfidën më të rëndësishme të sezonit” me synimin e vetëm ruajtjen e vendit të parë në kampionat.

Formacionet zyrtare të takimit Inter-Xhenoa:
Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Kandreva, Vecino, Borja Valero, Galiardini, Biragi; Esposito, Lukaku.
Stoli: Padeli, Berni, Godin, Sensi, Ranokia, Politano, Lazaro, Dimarko, Agume, D’Ambrozio.
Xhenoa: Radu; Biraski, Romero, Krishito; Gilione, Xhagielo, Radovanoviç, Kasata, Agudelo; Sanabria, Pinamonti.
Stoli: Marketi, Handrei, Goldaniga, El-Iamik, Shone, Sturaro, Favili, Ankersen, Pajaç, Kleonise, Rovela.

Të fundit

A do të izolohet vendi pas shtimit të rasteve? Skënder Brataj zbulon përse nuk u mblodh Komiteti sot

Skënder Brataj, Kreu i Urgjencës Kombëtare i ftuar në Shqip Show nga Rudina Xhunga, tha se Komiteti Teknik i...

I dolën qoftet djegëse, klienti rreh me grushta shitësin (Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin Afyonkarahisar në Turqi. Një klient ka rrahur me grushta shitësin vetëm për shkak se qoftet ishin...

Çudia e radhës/ Bleu telefonin online, nuk do ta besoni çfarë i erdhi në kuti (Foto)

Një grua ka paguar 1,500 dollarë pasi kishte porositur celularin e fundit iPhone 12, por u shokua kur i erdhi porosia, sepse ishte vetëm...

Covid-19 i merr jetën mësuesit të shkollës 9-vjeçare (Emri+Foto)

Pas lajmit të hidhur për ndarjen nga jeta të drejtorit të shkollës 9-vjeçare në fshatin Karkanjoz të Beratit, një tjetër arsimtar është shuar nga...

U tha se nuk do të vinin, Ministria Shëndetësisë: Pas pak mbërrijnë në Rinas mbi 15 mijë dozat e vaksinës Pfizer

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 15,210 dozat e vaksinave të kompanisë Pfizer do të mbërrijnë pas pak në Shqipëri. Fillimisht ministria njoftoi se ardhja...

Lajme të tjera

Web TV