Free Porn
xbporn
Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

Merr jetë projekti për gazsjellësin “East Med”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një marrëveshje ndërshtetërore pritet të nënshkruhet në janar me Italisë, Greqisë, Qipros, dhe Izraelit për krijimin gazsjellësit “East Med”. Raportohet se katër vendet kanë rënë dakord për nënshkrimin e marrëveshjes pavarësisht se ende nuk kanë konfirmuar datën e nënshkrimit. Marrëveshja për krijimin e gazsjellësit “East Med” pritet të nënshkruhet nga ministrat e energjisë së këtyre vendeve në prani të krerëve të qeverive izraelite, greke, qipriote dhe italiane në takim të organizuar në Greqi.
Fakti që nënshkrimi do të bëhet në Athinë, tregon edhe vendosmërinë e Izraelit dhe Italisë për të treguar mbështetjen e tyre për Greqinë përballë qëndrimeve të Turqisë, e cila vë në dyshim sovranitetin e Qipros.
Qëndrimet e qeverisë turke për gazsjellësin kanë shkaktuar reagimet e krerëve të shtetit katër vendeve, pasi interesat e tyre preken drejtpërdrejt ose indirekt. Në një intervistë të dhënë ditën e shtunë për televizionin “SKAI”, ministri grek i energjisë dhe mjedisit Kostis Hatzidakis, tha se gazsjellësi “East Med” do të vazhdojë pavarësisht nga kundërshtimet e Turqisë.
“Ne jemi të vendosur të veprojmë në bazë të ligjit ndërkombëtar,” –tha ministri grek i energjisë dhe mjedisit Hatzidakis, në lidhje me gazsjellësin që pritet të nisë punimet në vitin 2020.
Në të njëjtën kohë, burimet e ministrisë greke nuk kanë konfirmuar dhe as kundërshtuar lajmin se Greqia, Qipro, Izraeli dhe Italia do të nënshkruajnë një marrëveshje në fillim të vitit të ardhshëm për të promovuar tubacionin e gazit, “East Med”.
Burime jozyrtare konfirmuan që vendet e lartpërmendura janë të përkushtuara për zbatimin e projektit dhe iu referuan takimit të ministrit Hatzidakis me homologun e tij izraelit Yuval Steinitz në Madrid, gjatë samitit të Kombeve të Bashkuara për klimën. Raportohet se në takimin midis ministrit grek dhe atij izraelit u theksua mbështetja për projektin e gazsjellësit “East Med” si dhe për ndërlidhjen elektrike nga Kreta në Izrael përmes Qipros.
Në të njëjtin takim, Hatzidakis kishte falënderuar Izraelin për mbështetjen e tij për memorandumin e mirëkuptimit të nënshkruar kohët e fundit midis Turqisë dhe qeverisë së Tripolit.
Për sa i përket projektit të gazsjellësit “East Med”, raportohet se mbështetet edhe nga SHBA, të cilat duan të kufizojnë bashkëpunimin mes Rusisë dhe vendeve evropiane për gazin./fjala.al/
Burimi: Ekathimerini

Të fundit

Dështon sërish protesta e PD-së, vetëm 30 protestues me çadra “Lironi Berishën”

Protesta e opozitës përpara Bashkisë së Tiranës për lirimin e Berishës këtë të enjte ka pasur pjesëmarrjen më të...

Ligji i luftës me Greqinë/ Shehi: “Do me shku mirë me komshiun, ngrije pak gardhin”

Dashamir Shehi nga foltorja e Kuvendit teksa përshëndeti nismën për heqjen e ligjit të luftës me Greqinë, theksoi se shqiptarëve nuk iu duhet patriotizmi...

Rritja e numrit të udhëtarëve në Rinas: Leje 3 ditë para për të ulur charter-in

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ka një rritje të numrit të turistëve në Shqipëri. Gjatë takimit me kryebashkiakët, ai ka theksuar se për të...

Greqia ligj lufte me Shqipërinë, Idrizi: Absurd, me Italinë e ka hequr!

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka prezantuar në kuvend pr.deklaratën përmes së cilës kërkojnë nga qeveria që të bëjnë çdo përpjekje me Greqinë për heqjen...

Jo vetëm stresi por edhe këto ushqime shkaktojnë çrregullime hormonale

Bulmeti Një nga më të njohurit në këtë listë është padyshim bulmeti. Ekspertët thonë se ushqimet me bazë bulmetin janë më të vështira për t’u...

Lajme të tjera

Web TV