Nuk ndalet Milan, shumë afër lojtarit të Barcelonës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ekipi i Milan është shumë afër konkretizimit të kontratës me lojtarin e Barcelonës, Jean-Clair Tobido i cili pritet që të kalojë të “Djajtë” gjatë merkatos së dimrit.

Mediat italiane raportojnë se mbrojtësi francez është synimi kryesor i Milanit, që po kërkon të forcojë mbrojtjen.

Duket se marrëveshja midis Milanit dhe Barcelonës është shumë e afërt dhe sipas medieve spanjolle dhe atyre italiane brenda pak ditësh und të konkretizohet.

Ndërkohë, bëhet me dije se 20-vjeçari francez i ka thënë po kalimit në Serinë A,ndërsa bisedimet midis klubeve janë drejt përfundimit.

“Djajtë” janë të gatshëm për të dhënë rreth 20 milionë euro për kalimin e 20-vjeçarit në San Siro. Ndërsa, katalanasit kërkojnë një shifër prej 25 milionë eurosh për shitjen e Tobidos te cilado skuadër që është e gatshme të paguajë këtë shumë./Përgatiti: Fjala.al/

Të fundit

Ashpërsohen masat për ndotësit e mjedisit gjoba nga 13-26 milionë lekë për shkelësit

Ashpërsohen gjobat për të gjitha ato subjekte apo individë që shkaktojnë ndotjen e mjedisit apo hapësirave publike, por fokusi...

PS fushatë anëtarësimesh të reja/ Veliaj: Rezultati është te kutia e votimit

Fushata e anëtarësimeve të reja në Partisë Socialiste ka vijuar edhe në Njësinë 7 në kryeqytet. Drejtuesi Politik i PS për Qarkunt e Tiranës, Erion...

Rama ndan lajmin e bukur: Shqipëria është destinacioni më i mirë në Evropë për 2023

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një lajm shumë të mirë për të shqiptarët. Barometri i Turizmit i OKB-së ka bërë të...

Vrasja e 50 vjeçarit në Durrës, arrestohet njëri nga djemtë e tij

Arrestohet djali i madh i familjes Meta për vrasjen e kryefamiljarit në Durrës. Gazetari Leonidha Musaj raportoi më herët se policia kishte gjetur gjurmë...

Ekspertët thonë se po krijohet në heshtje një trend i ri për bukurinë

Mbase nuk e keni vënë re, por në botën e bukurisë ka aktualisht një lëvizje, sipas së cilës, minimalizmi konsiderohet shumë. Për të qenë...

Lajme të tjera

Web TV