Qeveria të hënën mblidhet në Golem, Rama bën bilancin e 2019

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka thirrur të hënë e 23 dhjetorit në një mbledhje kabinetin qeveritar. Bëhet me dije se mbledhja do të zhvillohet në orën 09:00 në Golem, ku do të bëhet një bilanc për 6 mujorin e dytë të punës.

Kjo mbledhje vjen në një kohë të vështirë, ku padyshim në fokus do të jetë edhe menaxhimi i situatës pas tërmetit të 26 nëntori dhe për plani i rindërtimit të vendit.

Më 16 janar pritet të dalë fatura përfundimtare për dëmet e tërmetit dhe më pas do të zhvillohet në Tiranë konferenca e donatorëve, të cilat do të vijnë në ndihmë për të rindërtuar shtëpitë e dëmtuara nga tërmeti./Fjala.al/

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV