Tirana mund Laçin 2-1 në fushën e tij, vendimtare dopieta e Muçit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tirana ka triumfuar me rezultatin 2-1 sot ndaj Laçit ne fushën e këtij të fundit, ku kryeqytetasit kanë arritur të marrin trepikëshin falë një dopiete të talentit Ernest Muçi.

Sfida e mbajtur në Laç mes vendasve të Armando Cungut dhe Tiranës, ishte e vlefshme për javën e 17-të të Kategorisë Superiore, ku skuadra kryeqytetase ia doli t’i mposhtë me përmbysje 2-1 kurbinasit.

Kjo falë dy golave të talentit Ernest Muçi, i cili ka qenë edhe lojtari më në formë sot për kryeqytetasit. Mbrojtësi Ignjatov në minutën e 28-të, kaloi vendasit në avantazh, ndërkohë që golat e Muçit në minutat 30-të dhe 78-të bënë të pavlefshëm golin e mbrojtësit serb.

Triumfi në transfertë përballë Laçit ishte mbyllja më e bukur që mund ti bënin këtij viti, një fitore me përmbysje që mban kryeqytetit në garën për titull.

Për Tiranën, kjo ishte fitorja e tretë radhazi për ekipin që ndryshe njihet edhe si ai i 24 herë kampionëve të vendit. Tirana tashmë është ngjitur në ventin e tretë në kuotën e 28 pikëve, ndërsa Laçi zbret një vend më poshtë në kuotën e 25 pikëve./Fjala.al/

 

 

 

 

 

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV