Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

‘TripAdvisor’ publikon vendet më të vizituara në 2019, ja kush kryeson

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kompania prestigjioze “TripAdvisor” ka zbuluar renditjen e atraksioneve më të rezervuara për vitin 2019, dhe “Colosseum” i Romës mban vendin e parë nga zgjedhjet e turistëve në mbarë botën.

Përfundimet dolën pas analizave të 250 mijë aktiviteteve të prenotuara në faqen e “TripAdvisor” nga individë nga e gjitë bota.

Në vendin e dytë renditet muzeu i “Louvre-t” në Paris, e ndjekur nga muzetë e Vatikanit gjithashtu në Romë. Atraksioni më i preferuar në SHBA është “Statuja e Lirisë”, e cila renditet në vendin e katërt në listë, ndërsa në Mbretërinë e Bashkuar më e vizituara është Kulla e Londrës.

Pjesa tjetër e listës me vendet më të preferuara nga njerëzit vijon si më poshtë: Kulla “Eiffel” në Paris (vendi i pestë), Bazilika “Sagrada Familia” në Barcelonë (e gjashta), “Tremujori Francez” në New Orleans (i shtati), “Anne Frank House” në Amsterdam (e teta), “Skydeck” në Kullën Willis të Chicagos (e nënta), si dhe “Piazza San Marco” në Venecia (e dhjeta).

Vendi më i preferuar, “Colosseum”, është një arenë ku luftonin gladiatorët dhe është ndërtuar para 2000 viteve. Ajo mendohet të mbante rreth 50,000 spektatorë.

Në vendin e dytë pozicionohet “Louvre”, e cila konsiderohet si një nga muzetë më të mëdhenj të artit në botë me një koleksion të pashembullt të veprave artistike duke përfshirë pikturën ‘Mona Lisa’ të Leonardo da Vinci-t.

Në vendin e tretë janë “Muzetë e Vatikanit”, të cilat zotërojnë një koleksion të gjerë artistik të grumbulluara nga papë të ndryshëm në një hark të gjerë kohor, prej qindra vitesh, duke përfshirë skulptura romake dhe artin e Rilindjes.

Statuja e Lirisë, e njohur si një simbol universal i lirisë dhe demokracisë, qëndron në portin e New York-ut që nga viti 1886. Ajo ishte një dhuratë miqësie nga Franca.

Lexo edhe :  Pas atentatit të Donald Trump, ky është trendi i ri i tatuazheve

Laurel Greatrix, një zëdhënës i TripAdvisor, tha: ‘Vendet ikonike dhe historike nga e gjithë bota gjithmonë do të jenë destinacione të njohura për udhëtarët, por ato janë të njohura për një arsye.

‘Këto janë disa nga vendet më historike dhe më të paharrueshme në botë. Pavarësisht nëse është vizita juaj e parë apo e pesëdhjeta, ka shumë mënyra interesante për të eksploruar këto vende, mund të bësh një turne nëntokësor në Colosseum ose një gjueti thesari familjar në Louvre./Fjala.al/Burimi: Daily Mail

Të fundit

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën e foshnjave të parakohshme

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri...

Zaragoza është në rrugën e duhur për të nënshkruar me mesfushorin Keidi Bare

Në një zhvillim të fundit, drejtori sportiv Juan Carlos Cordero dhe përfaqësuesi i mesfushorit shqiptar, Juanma López, kanë bërë hapa të rëndësishëm drejt nënshkrimit...

Ç’do të ndodhë mes Kimmich dhe FC Bayern? Ja kur vendoset e ardhmja e yllit gjerman

Çfarë do të ndodhë mes Joshua Kimmich dhe FC Bayern? Kjo pyetje aktualisht po trazon shumë mendje në Mynih. Kontrata e 91-herë lojtarit të kombëtares...

VIDEO/ Kim Kardashian rikrijon videon virale së bashku me Andrea Bocellin

Nga India në Itali, motrat Kardashian janë gjithmonë aty ku është vëmendja. Kim dhe Khloé Kardashian bënë një sërë paraqitjesh mahnitëse në dasmën e...

Strategu i fushatës së Bill Clinton: Dyert për Biden janë mbyllur

Fushata e rizgjedhjes së Presidentit Biden ka përfunduar plotësisht, parashikoi të enjten komentatori politik i CNN dhe ish-strategu i Bill Clinton, Paul Begala. “Kam folur...

Lajme të tjera

Web TV