Urimi i Aurela Gaçes për Krishtlindje

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aurela Gace uron në faqen e saj në instagram të gjithë ndjekësit dhe Shqiptarët duke shkruar:

Gëzuar miq besimtarë ose jo. Në ditë të tilla uroj që mendjet e inatosura të gjejnë forcë të falin.  Inatet në familje të shuhen sepse ka të tjerë që luftojnë me  jetën e shëndetin, e ai është më i rëndësishmi shëndeti.  Në ditë të tilla kujtohesh se je kalimtarë në këtë jetë, e më e pakta që mund të bësh është të jesh njerëzor, i mirë me njerëzit e tu, ose edhe me ata që nuk i njeh… Zoti bekoftë mendjet tona e zemrat tona! Lutem me shpirt që fëmijët e sëmurë të shërohen (lutje çdo ditë)”

“Gëzuar Krishtëlindjen, paqe e gëzim”.

Ky ishte urimi i këngëtares Aurela Gaçe e cila nuk mund të rrinte pa shkruar një mesazh kaq pozitiv në profilin e saj.

Aurela që në fillimet e saj ka qenë një nga këngëtaret më të kërkuara në koncerte live si dhe më të dashura për publikun Shqiptar deri sot. Ajo është e njohur për zërin e saj potent, dashurinë, dhe energjinë që fal kudo që shkon.

Përgatiti: Enkeleda Fishekaj


Të fundit

NATO ‘izolon’ kufirin me 2 avionët luftarakë pas shpërthimeve në Nord Stream

Të fshehur nën e aeroportit të Bornholm qëndrojnë dy avionë luftarakë F-16 dhe jo pa arsye. Avionët shërbejnë si...

Nord Stream/ Gazetari: Rusia pret tubacionet nënujore të Britanisë

Një prezantues i televizionit shtetëror rus ka kërcënuar se do të sabotohen kabllot dhe tubacionet kryesore britanike nënujore vetëm disa ditë pas shpërthimeve në...

DASH: Marrëveshja e Serbisë me Rusinë është e gabuar  

Departamenti Amerikan i Shtetit reagoi pas vendimit të Serbisë për të njehsuar politikën e jashtme me Rusinë, duke e cilësuar këtë vendim si thjesht...

Meta: Ndërtimet pa leje nuk janë të rastësishme

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka folur i prerë në raport me kryeministrin Edi Rama duke thënë se nuk do të ketë...

Dy satelitët, Rama: Do zbulojnë ndërtimet pa leje  

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se me ngritjen e satelitëve Albania 1 dhe Albania 2 do krijohet një “kryeinspektoriat” që sipas tij s’ka parti...

Lajme të tjera

Web TV