Gjykata e Tiranës dënon ish-kryeministrin Sali Berisha

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjykata e Tiranës ka dënuar për shpifje ish-kryeministrin Sali Berisha.

Berisha u dënua me gjobë prej 500 mijë lekësh për shpifje pas padisë nga kryeministri Edi Rama.

Vendimi në favor të kryeministrit Rama u dha nga gjyqtarja, Marjana Shegani.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, paditi Berishën në marsin e këtij viti për shpifje, lidhur me deklaratat e këtij të fundit për shitje të detit fqinjëve grekë.

Rama kërkoi në atë kohë shpërblim dëmi moral nga Berisha një shumë prej 100 mijë lekësh.

Gjithsej janë 40 padi që kryeministri Rama ka ngritur ndaj përfaqësuesve të opozitës, përmendim këtu kreun e PD, Lulzim Basha, apo ish-deputetët Jorida Tabaku, Ervin Salianji etj.

Të fundit

Komisioni i Displinës/ Ndalohet hyrja e 14 tifozëve në stadiume pas dhunës në derbi

Pas akteve të dhunës që shoqëruan derbin Tirana-Partizani, e vlefshme për javën e 15-të të kampionatit “Abissnet Superiore”, Komisioni...

Përveç dietave dhe aktivitetit fizik, këto ushqime ju ndihmojnë në djegien e dhjamit

Humbja e dhjamit ndodh vetëm kur digjni më shumë kalori sesa merrni, duke e detyruar trupin tuaj të shfrytëzojë rezervat për më shumë energji. Mirëpo...

Romeo Veshaj në Big Brother? Donaldi zbulon të vërtetën: Ja çdo bëjë ai në janar

Është përfolur gjatë se do të marrë pjesë në Big Brother VIP 3, por a do të jetë vërtetë Romeo Veshaj në këtë sezon...

Turbinat e erës gjejnë një vend të ri, për të qenë më të efektshme

Turbinat e erës kanë gjetur një vend të ri: turbinat do të pluskojnë mbi ujë për të qenë më të efektshme dhe më pak...

Sporti në zi/ Ndahet papritur nga jeta ish-futbollisti i njohur, dyshohet se…

Një lajm i trishtë ka ardhur nga Kroacia, me ndarjen nga jeta të ish-mbrojtësit 34-vjeçar, Ivan Çelikoviç. Ai së fundmi ishte pjesë e Konavljanin në...

Lajme të tjera

Web TV