Zyrtare/ Merret vendimi për trajnerin e Tiranës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Klubi i Tiranës ka vendosur se Emauele Egbo do vijojë të jetë trajneri kryesor i klubit të Tiranës deri në fund të këtij sezoni.

Ky lajm është bërë publik nga faqja zyrtare e Tiranës në “Facebook”, ku bëhet me dije se 46-vjeçari, i cili deri pak javësh mbante postin e trajnerit të portierëve, do vijojë të mbajë detyrën që i është caktuar.

“Emanuel Egbo do të vijojë në krye të Tiranës. Trajneri bardheblu gëzon besimin e plotë të presidentit, klubit dhe skuadrës për të marrë zyrtarisht drejtimin.

Pas tre ndeshjeve me të në krye, klubi ka vendosur t’i besojë deri në përfundim të sezonit pankinën bardheblu. Një zgjedhje brenda familjes për të synuar objektivat sezonale. Egbo prej gjashtë vitesh është pjesë e stafit teknik të Tiranës ndërkohe që ka eksperiencën e duhur dhe kualifikimet përkatëse për të drejtuar skuadrën.”-shkruhet në reagimin e kryeqytetasve.

Kujtojmë që në tre ndeshjet e fundit Tirana ka arritur të marrë vetëm fitore dhe se në të gjitha këto takime bardheblutë ishin nën drejtimin e nigerianit.

Ishte pikërisht Egbo ai që solli shpresë të kryeqytetasit, duke u sjellë fitoren e derbit me Partizanin me rezultatin 2-1 pas plot pesë vitesh disfata./Përgatiti: Fjala.al/

Të fundit

Elgit Doda lancon këngën e re por ka një paralajmërim për fansat e tij

Këngëtari i mirënjohur Elgit Doda ka lancuar projektin e tij më të ri muzikor pak momente më herët i...

Arrestohet punonjësi i Policisë në Himarë, akuzohet për katër vepra penale

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (Rajoni Vlorë-Gjirokastër), në bashkëpunim me DVP Vlorë kanë ndaluar punonjësin e policisë të Komisariatit Himarë F.XH., i dyshuar për kryerjen...

Miley Cyrus: Nuk shoqërohem me të famshëm

Miley Cyrus ka folur për personat në rrethin e saj, ndërsa është shprehur se nuk përfshin personazhe të tjerë të famshëm. Duke folur në “My...

Lehtësohen procedurat e lejeve për objektet bujqësore e të banimit në fshat

Janë publikuar në fletoren zyrtare ndryshimet e vendimit të Këshillit të Ministrave 283/2015, të cilat lidhen drejtpërdrejt me rregullat dhe procedurat e lejeve të...

Konkurrenca mbyll hetimin për tregun e shërbimit taksi në aeroportin e Rinasit

Autoriteti i Konkurrencës (AK) ka mbyllur procedurën e hetimit të thelluar ndaj ndërmarrjes Tirana International Airport dhe Auto Holiday Albania në tregun e shërbimit...

Lajme të tjera

Web TV