FOTO/ “Prite n’shesh”, atmosfera festive në Prishtinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vetëm pak orë na ndajnë nga ndërrimi i viteve dhe në çdo kryeqytet të botës janë duke u bërë përgatitjet e fundit për të pritur Vitin e Ri.

Ashtu siç ndodh gjithmonë sheshet kryesore të qyteteve e kryeqyteteve zbukurohen e përshtaten me atmosferën festive.

Dy kryeqytetet tona, Tirana dhe Prishtina, prej disa javësh kanë veshur ngjyrat e festave dhe kanë pritur qytetarët që t’u bashkohen. Mirëpo të presësh ndërrimin e viteve në shesh së bashku me mijëra bashkëkombas të tu është shumë e bukur.

Në sheshin kryesor të Prishtinës, “Gjergj Kastriot Skënderbeu”, është vendosur një slogan që fton të gjithë qytetarët, që ndodhen në kryeqytetin e Kosovës në natën e ndërrimeve të viteve, që të bashkohen atje.

“Prite n’shesh”, shkruhet në hyrje të sheshit, ku është vendosur edhe numri 2020 që nënkupton vitin që po vjen. Megjithatë atmosfera festive ndihet në të gjithë Prishtinën me dritat dhe zbukurimet e vendosur, por sikur të mos mjaftonin këto elemente flokët para të dëborës e bëjnë kreqytetin e Kosovës të duket akoma më magjik në këtë fundvit./Fjala.al/ Përgatiti: Katerina Tafa/

Të fundit

Françeska Murati në pritje të fëmijës së dytë, konfirmon lajmin në rrjetet sociale

Françeska Murati i dha sinjalet e para të pritjes së ëmbël vetëm pak ditë më parë, në një bisedë...

Sefa: Është krijuar një koalicion anti-SPAK, ja pse ka frikë Edi Rama

Avokati Indrit Sefa në studion e emisionit “Open” në News24 tha se sot kemi një koalicion anti-SPAK, dhe do e shikoni se pas dy...

Berisha: “Kush prek votën, duhet të lërë kokën”

Gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i PD-së Sali Berisha ka ftuar të gjithë shqiptarët që të ngrihen dhe të mos qëndrojnë...

“U bë forca ime”, ja kujt ia dedikon fitoren e “Ferma VIP” Dijonis Biba

Dijonis Biba u shpall mbrëmjen e djeshme fitues i edicionit të parë të “Ferma VIP”. Ai u shpall si më i preferuari i publikut...

Elgit Doda lancon këngën e re por ka një paralajmërim për fansat e tij

Këngëtari i mirënjohur Elgit Doda ka lancuar projektin e tij më të ri muzikor pak momente më herët i cili mban titullin “Ditë e...

Lajme të tjera

Web TV