Fëmijët e parë të 2020-ës, Rama shpërndan bonuset e bebeve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka nisur vitin 2020 me takimin e nënave të reja, ku dhe si ndalesë të parë ka pasur maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”.

Rama përgëzoi stafin mjekësor për punën dhe përkujdesjen e treguar, ku dhe u ka uruar 10 bebeve që erdhën në jetë minutat e fundit të 2019-ës dhe minutat e para të 2020-ës, jetë të gjatë e të lumtur.

Në këtë vizitë kreu i qeverisë ka shpërndarë bonuse për të gjitha bebet, dhe kjo është bërë pubike nga vetë Rama nënjë postimnë “Facebook”.

“GËZUAR nënave dhe të gjitha familjeve të reja që presin, e do të presin fëmijë në vitin e saponisur??❤️? Ne u jemi e do t’u jemi pranë për ta bërë më lehtë e më të bukur, ardhjen e bebeve?♂️?’, shkruan ai , pas vizitës në maternitet.”-shkruan Kryeministri./Përgatiti: Fjala.al/


Të fundit

Gjithçka ndryshoi pas vdekjes së Elizabeth! Zbulohen monedhat me portretin e Charles

Janë zbuluar monedhat e reja me portretin e mbretit Charles, që do të hyjnë në qarkullim brenda disa javësh. BBC...

Duhet plan i zgjuar gjithëpërfshirës për reduktimin e pabarazisë dhe uljen e inflacionit

Nga Eduart Gjokutaj Një gjetje kryesore e përmendur si politika gjithëpërfshirëse më e mirë për të reduktuar pabarazinë në të ardhura është se politikat arsimore...

NATO ‘izolon’ kufirin me 2 avionët luftarakë pas shpërthimeve në Nord Stream

Të fshehur nën e aeroportit të Bornholm qëndrojnë dy avionë luftarakë F-16 dhe jo pa arsye. Avionët shërbejnë si mburoja e NATO-s në Detin...

Nord Stream/ Gazetari: Rusia pret tubacionet nënujore të Britanisë

Një prezantues i televizionit shtetëror rus ka kërcënuar se do të sabotohen kabllot dhe tubacionet kryesore britanike nënujore vetëm disa ditë pas shpërthimeve në...

DASH: Marrëveshja e Serbisë me Rusinë është e gabuar  

Departamenti Amerikan i Shtetit reagoi pas vendimit të Serbisë për të njehsuar politikën e jashtme me Rusinë, duke e cilësuar këtë vendim si thjesht...

Lajme të tjera

Web TV