Atentati ndaj 60-vjeçarit, arrestohen dy autorët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy vetë kanë rënë në prangat e policisë, pasi akuzohen se me 30 dhjetor kanë qëlluar me armë gjahu në drejtim të një personi.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Dukas të Fierit, ku mësohet se ndaj 60-vjeçarit me inicialet A.H është bërë atentat.

Nga hetimet policore rezulton se autorët janë shtetasit me inicialet A.G dhe V.L, të dy 34 vjeç nga fshati Patos i Fierit.

Këta dy persona janë arrestuar, dhe në cilësinë e provës materale u sekuestrua një armë gjahu një gëzhojë dhe dy fishekë.

Policia është duke vazhduar me hetimet për të zbardhur shkaqet, ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Vrasje e kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë “./Përgatiti: Fjala.al/

Të fundit

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në...

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha sot se vendet perëndimore do të paguajnë për mbylljen e përkohshme të konsullatës së tyre në Stamboll javën e kaluar...

Myrto Uzuni i pandalshëm me Granadën në LaLiga, kryeson bindshëm listën e golashënuesve

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, vazhdon të dhurojë spektakël me Granada-n. Bomberi kuqezi e gjeti përsëri rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij...

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit. Por a do të jetë...

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Lajme të tjera

Web TV