Atentati në banesën e policit, Prel Milani: Kërcënim nga detyra

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Polici Prel Milani ka folur pas tritolit që u vendos në shtëpinë e tij në qytetin e Shkodrës, ku ka thënë se nuk ka pasur armiqësi dhe konflikte me asnjë njeri.

Prel Milani ka thënë se dyshon që ky mund të jetë një mesazh kërcënues për shkak të detyrës, sidomos në luftën kundër kultivimit të lëndëve narkotike.

Preli me detyrë komandant poste në Theth , ka thënë në polici se nuk e ka idenë se kush mund ta ketë bërë këtë atentat.

Ndërkohë, policia është duke hetuar për gjetjen e personave përgjegjës të përfshirë në këtë ndodhi. Nga shpërthimi i tritolit nuk pati asnjë të lënduar, por akti ishte i frikshëm.

Rikujtojmë se në Dukagjin në muajt e fundit të vitit që sapo mbyllëm u vranë dy persona të dyshuar për shkak të kultivimit të bimëve narkotike.

Lazër Arra dhe më pas Gjergj Krytha humbën jetën nga ekzekutimet me armë zjarri, autorët e të cilëve nuk dihen ende edhe sot./Fjala.al/

Të fundit

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha sot se vendet perëndimore do të paguajnë për mbylljen e përkohshme të konsullatës së tyre në Stamboll javën e kaluar...

Myrto Uzuni i pandalshëm me Granadën në LaLiga, kryeson bindshëm listën e golashënuesve

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, vazhdon të dhurojë spektakël me Granada-n. Bomberi kuqezi e gjeti përsëri rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij...

Lajme të tjera

Web TV