Atentati ndaj ish-sulmuesit serb, mediet greke fajësojnë mafien shqiptare

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Përgjegjësi e atentatit ndaj ish sulmuesit të Kombëtares serbe, Darko Kovacevic në Greqi i është hedhur mafies shqiptare.

Mbrëmjen e djeshme Kovacevic u sulmua me armë zjarri në Athinë, sulm nga i cili  ish lojtari i Serbisë mbeti i plagosur në këmbë, por pa rreziqe për jetën. 46-vjeçari ka pas luajtur me skuadra të mëdha siç është Juventus, Lacio madje edhe klubi grek i Olympiakos ku edhe ka mbyllur karrierën.

Kovacevic ka pas punuar në klubit të Pireut ndaj edhe ndodhej në Athinë në momentin e sulmit.

Mediet greke siç është “Sportfm”raportojnë se personat përgjegjës të këtij atentati mund të jenë pjesë e mafies rumune dhe asaj shqiptare. Ndërsa, nuk dihet ende shkaku i konfliktit midis ish-sulmuesit dhe atentatorit, policia greke fajëson pikërisht mafien shqiptare e rumune për  këtë ndodhi.

“Natën e mbrëmshme dikush i panjohur e ka qëlluar me armë jashtë shtëpisë së tij. Serbi u transferua menjëherë në spital dhe tani për fat të mirë është jashtë rrezikut për jetën. Autori nuk është gjetur por dyshohet se është pjesë e mafies shqiptare ose rumune”-thuhet në notimin e policisë greke të raportuar nga “Sportfm”./Fjala.al/


Të fundit

Valteri dhe Murrizi i japin një tjetër “ndihmë” SPAK-ut: Njerëz të lidhur me kunatin e Lulzim Bashës kanë marrë 1.5 mln euro…

Myslim Murrizi ishte një nga deputetët që ka ndenoncuar që në fillim tenderin prej 25 milionë euro të Ministrisë...

Aksidenti i rëndë me një të vdekur dhe 9 të plagosur në Gramsh, arrestohet shoferi i minibusit (Emri)

Arjol Xhepexhiu, shoferi i minibusit që u përfshi në aksidentin e rëndë në Gramsh, është arrestuar sot në mbrëmje nga policia. Bëhet me dije se...

Me 14 kg drogë në makinë, dy persona shkëmbejnë zjarr me policinë dhe ia mbathin mes maleve

Policia e Kosovës ka zhvilluar ditën e sotme një operacion gjatë të cilit janë sekuestruar rreth 14 kg marijuanë të ndarë në 13 paketime...

Tropojë/ U dëmtua duke ecur mbi shkëmbinj, policia dhe alpinistët transportojnë 10 km në krahë turistin bullgar

Një turist bullgar është dëmtuar në bjeshkët e Vranit në Tropojë duke ecur mbi disa shkëmbinj. Policia dhe disa alpinistë nga Kosova i kanë...

Reagon nëna e 45-vjeçares që u vra me thikë nga bashkëshorti: Do të marr vetë hak

Një krim i rëndë tronditi 5 ditë më parë Krujën, ku Artan Ismalaja 51 vjeç, dyshohet se vrau me thikë brenda në makinë bashkëshorten...

Lajme të tjera

Web TV