Iluzion optik/ Bëni mirë t’i shihni dy herë këto foto që ti kuptoni

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në pamje të parë, këto imazhe duken të zakonshme, por nëse do të përqendrohemi do ta kuptojmë se gjërat nuk janë ashtu siç duken.

Është disi e vështirë për syrin dhe mendjen tonë që të kapë dhe perceptojë iluzionet optike.

Por, nga studimet ka rezultuar se iluzionet optike i bëjnë mirë trurit, pasi e bëjnë të funksionojë edhe më shumë.

Më poshtë po ju sjellim disa foto interesante, të cilat duhet t’i shihni disa herë për t’i kuptuar.

Image result for optical illusion funny photos

Image result for optical illusion funny photos

Image result for optical illusion funny photos

Image result for optical illusion funny photos

Image result for funny optical illusion pictures

 

 

 

 

 

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV