Disa sekonda para vdekjes, dalin pamjet e rrëzimit të avionit në Iran

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kamerat e sigurisë të një biznesi kanë filmuar momentin e rrëzimit të avionit ukrainas me 176 pasagjerë brenda në Iran.

Në videon e publikuar duket qartë se pas përplasjes, avioni mori flakë, duke e bërë kështu të pamundur dhe shpëtimin e pasagjerëve.

Ngjarja ndodhi ditën e djeshme (8 janar) ku avioni u nis nga Irani drejt Ukrainës, por pas ngjitjes në lartësinë 2400 metra, ajo humbi kontaktin me shërbimin e aviacionit.

Shumë ekspertë nga shtete të ndryshëm janë duke hetuar për të bërë zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Nga hetimet e bëra deri më tani, dyshohet se ka pasur mbinxehje të motorit, por ekspert të ndryshëm tregojnë se nuk ka pasur një problem të tillë nga raporti i publikuar disa orë pas përplasjes.

Por ditën e sotme mediet amerikanë shkruan se ishte një raketë iraniane ajo që rrëzoi avionin. /Fjala.al

Lexo edhe:

“Nuk ishte aksident, Irani ‘goditi gabimisht’ aeroplanin e Ukrainës”


Të fundit

DASH: Marrëveshja e Serbisë me Rusinë është e gabuar  

Departamenti Amerikan i Shtetit reagoi pas vendimit të Serbisë për të njehsuar politikën e jashtme me Rusinë, duke e...

Meta: Ndërtimet pa leje nuk janë të rastësishme

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka folur i prerë në raport me kryeministrin Edi Rama duke thënë se nuk do të ketë...

Dy satelitët, Rama: Do zbulojnë ndërtimet pa leje  

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se me ngritjen e satelitëve Albania 1 dhe Albania 2 do krijohet një “kryeinspektoriat” që sipas tij s’ka parti...

Sfidat e Shqipërisë/ Presidenti Begaj takon Ambasadoren amerikane

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti në zyrën e tij Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim. Sipas zyrës së shtypit...

Përroi kanceroz që ndan kapterët e ushtrisë me “civilët e pastërtisë”

Nga Leonard Veizi Edhe për këtë vit sezoni veror u mbyll. Me shi. Por a ishte i suksesshëm ky sezon, përsa i përket turizmit e plazheve? Padyshim,...

Lajme të tjera

Web TV