Foto para dhe pas zjarreve në Australi, imazhe që të trazojnë shpirtin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në mediet botërore janë publikuar imazhet e rralla nga vende të ndryshme të “Tokës së Kangurëve”, para dhe pas zjarrit që “përpiu” gjithçka që gjeti përpara.

Sipërfaqe të mëdha janë shkrumbuar dhe mijëra banorë dhe turistë janë evakuuar nga zonat në rrezik.

Por disa nga dëmet që lanë pas këto zjarre janë të parikuperueshme.

Vatrat e zjarrit prej disa muajsh vijojnë të djegin Australinë dhe iu kanë marrë jetën 26 personave dhe miliona kafshëve në kontinent. /Fjala.al


Të fundit

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Peleshi për VOA: Nuk ka siguri kibernetike 100%, kërkon kombinim të shumë faktorëve

Ministri i Mbrotjes Niko Peleshi thotë se lufta në Ukrainë ka rritur dyfish shqetësimin në Ballkan dhe se ky rajon mbetet një vatër e...

Lajme të tjera

Web TV