Shkretëtira mbulohet nga dëbora, shijoni pamjet e rralla

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ditën e sotme, reshjet e dëborës kanë zbardhur një nga vendet që gjatë ditës arrin temperatura të larta. Është fjala për Arabinë Saudite, qytetarët e të cilit shijuan fenomenin e rrallë.

Nga mediet e huaja mësohet se, reshjet e dëborës kanë qenë më të dendura në rajonet veriperëndimore si malet e Dahr.

Videot për këtë ndodhi të rrallë në Arabi kanë vërshuar në rrjetet sociale. Mediet arabe raportojnë se temperaturat ranë nën 0 o C në disa pjesë. /Fjala.al


Të fundit

Sfidat e Shqipërisë/ Presidenti Begaj takon Ambasadoren amerikane

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti në zyrën e tij Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri,...

Përroi kanceroz që ndan kapterët e ushtrisë me “civilët e pastërtisë”

Nga Leonard Veizi Edhe për këtë vit sezoni veror u mbyll. Me shi. Por a ishte i suksesshëm ky sezon, përsa i përket turizmit e plazheve? Padyshim,...

Amnistia fiskale/ Rama u tregon “derën” ambasadorëve

Kryeministri Edi Rama ftoi trojkën e amabsadorëve në një takim për amnistinë fiskale, ku vetë nuk ishte i pranishëm por u dërgoi pjesën tekniko-politike,...

Amnistia fiskale/ Kim: Mos e bëni, rrezikoni BE-në, Rama i vendosur për ta kaluar

Kambanat e Juri Kim Kritikat për “paratë e pista” dhe qëndrimet për Berishën e Metën Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim është shprehur kundër amnistisë...

Lajme të tjera

Web TV