Valverde drejt shkarkimit, ja kush pritet të marrë drejtimin e Barçës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Humbja e gjysmëfinales për Superkupën e Spanjës në takimin me Atletico Madrid duket se do i kushtojë shtrenjtë trajnerit të katalanasve, Ernesto Valverdes.

Barcelona u eliminua mbrëmjen e ndjeshme pasi humbi, me përmbysje në minutat e fundit të takimit, me rezultatin 2-3.

Kjo ndeshje ka shtuar akoma më shumë kritikat ndaj teknikut Valverde, të cilin duket se nuk e do më asnjë nga katalanasit.

Media spanjolle “SER” raporton se presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu dëshiron që ta zëvendësojë  Valverden me selektorin e Holandës, Ronald Koeman.

Këtë ndryshim Bartomeu nuk ka ndërmend ta bëjë tani, por do të pres deri në verë, pasi momentalisht Koeman është i fokusuar tek Euro 2020, ku me “Tulipanët” synon të jetë triumfues./Fjala.al/

Të fundit

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha sot se vendet perëndimore do të paguajnë për mbylljen e përkohshme të konsullatës së tyre në Stamboll javën e kaluar...

Myrto Uzuni i pandalshëm me Granadën në LaLiga, kryeson bindshëm listën e golashënuesve

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, vazhdon të dhurojë spektakël me Granada-n. Bomberi kuqezi e gjeti përsëri rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij...

Lajme të tjera

Web TV