Miliarderi kërkon një femër më të cilën do të udhëtojë në Hënë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një miliarder nga Japonia ka blerë biletën e parë për udhëtim në Hënë që organizohet nga Space X, dhe kërkon që ta shoqërojë një femër.  Yusaku Maezawa, 44 vjeç ka publikuar shpalljen në Twitter me 9 milion ndjekësit e tij.

Pasuria e tij besohet se kap shumën e dy miliardë dollarëve, pasi është themelues i zinxhirit të dyqaneve të rrobave Zozo.

Në tetor të vitit 2018 ishte bërë blerësi i parë i biletës për udhëtim në Hënë, dhe asokohe pati deklaruar se do të marrë me vete artistë me qëllim që të frymëzohen për veprat e tyre artistike gjatë këtij udhëtimi.

Megjithatë duket se ka rezervuar një vend edhe për dikë tjetër e cila mund të jetë e dashura e ardhshme.

“Kanë filluar të më kaplojnë emocionet e vetmisë dhe zbrazëtirës. Për këtë po mendoj që dua ta kem një grua afër”, -ka shkruar Maezawa në ueb-faqen e tij.

Të gjitha femrat që janë mbi 20 vjet mund ta kontaktojnë për udhëtimin në Hënë. Fatlumja nuk duhet domosdoshmërish të di gjuhën japoneze, por e gjitha çfarë kërkohet është të jetë pozitive ta jetojë në maksimum jetën dhe që dëshiron “paqe në botë”./Fjala.al

Të fundit

Jimi Hendrix me Strat-in… “Kitarat ishin zgjatime të tij, pjesë e personalitetit”.

‘Me një Strat mund të sundosh botën!’ Nile Rodgers, Bonnie Raitt dhe John Squire në kitarën elektrike që ndryshoi...

Si e fitoi kuzhinieri spanjoll një linjë telefonike për në Shtëpinë e Bardhë?

José Andrés dërgon kuzhinierë në zonat e fatkeqësive. Ai ka udhëhequr një reagim të ashpër për Gazën kundër Netanyahut që asnjë protestë apo politikan...

Pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit, bota duhet të veprojë: kriza na kërcënon të gjithëve

Netanyahu donte një konflikt më të gjerë dhe Teherani ka hyrë në grackën e tij. Fuqitë e mëdha duhet ta ndalojnë menjëherë këtë Nga Simon...

Bashës nuk i del inati me kthimin e Berishës në PD: “Pazar për Xhaçkën”

Shpëtimi i mandatit të Olta Xhaçkës nga Kuvendi, në leximin politik të Lulzim Bashës është një pazar tjetër mes PS dhe Rithemelimit. Në këmbim...

Çfarë po sjell era Bardhi për PD-në e Rithemelimit

Po ajo mënyrë funksionimi: E paqartë, e pa vendosur, e dyzuar dhe pa ide. Rithemelimi nën drejtimin e Gazmend Bardhit si numri dy, nuk...

Lajme të tjera

Web TV