VIDEO/ Atletet ‘inteligjente’ mahnitin njerëzit, revolucion në modë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Zhvillime teknologjike po mahnitin njerëzimin. Njerëzit e thjeshte nuk pyesin më se a mund të realizohet, por vetëm kur do të realizohet.

Teknologjia e zhvilluar e smartfonëve pa dyshim që ka çuar të gjithë globin dhe njerëzimin në një tjetër nivel.

Të flisje para 50 viteve për atlete robotike që mund të kontrolloheshin nga telefoni celular, me siguri do të merrnin për të çmendur.

Besojeni ose jo, tani mund te ndryshoni ngjyrën e atleteve tuaja me anë të telefonit tuaj, dhe mund t’i përshtatni ato sipas motit apo terrenit ku po shkelni.

Në videon e publikuar në rrjetet sociale shihen qartë të gjitha risitë e këtij zhvillimi teknologjik.  /Fjala.al

Të fundit

A do të izolohet vendi pas shtimit të rasteve? Skënder Brataj zbulon përse nuk u mblodh Komiteti sot

Skënder Brataj, Kreu i Urgjencës Kombëtare i ftuar në Shqip Show nga Rudina Xhunga, tha se Komiteti Teknik i...

I dolën qoftet djegëse, klienti rreh me grushta shitësin (Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin Afyonkarahisar në Turqi. Një klient ka rrahur me grushta shitësin vetëm për shkak se qoftet ishin...

Çudia e radhës/ Bleu telefonin online, nuk do ta besoni çfarë i erdhi në kuti (Foto)

Një grua ka paguar 1,500 dollarë pasi kishte porositur celularin e fundit iPhone 12, por u shokua kur i erdhi porosia, sepse ishte vetëm...

Covid-19 i merr jetën mësuesit të shkollës 9-vjeçare (Emri+Foto)

Pas lajmit të hidhur për ndarjen nga jeta të drejtorit të shkollës 9-vjeçare në fshatin Karkanjoz të Beratit, një tjetër arsimtar është shuar nga...

U tha se nuk do të vinin, Ministria Shëndetësisë: Pas pak mbërrijnë në Rinas mbi 15 mijë dozat e vaksinës Pfizer

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 15,210 dozat e vaksinave të kompanisë Pfizer do të mbërrijnë pas pak në Shqipëri. Fillimisht ministria njoftoi se ardhja...

Lajme të tjera

Web TV