Do largohej nga Juventus, Dybala kishte gati videon e lamtumirës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një nga lojtarët më të rëndësishëm të Juventus, Paulo Dybala verën e kaluar ishte shumë afër largimit nga bardhezinjtë.

Për këtë arsye ai kishte bërë gati edhe video e lamtumirës që do të bëhej publike pas transferimit të tij.

“Zonja e Vjetër” kishte tentuar që ta shiste Dybalan, pasi Gonzalo Higuain nuk kishte pranuar që të largohej. Skuadrat më të mëdha të Premierë Ligës, si Tottenham e Manchester United u interesuan për lojtarin Juves.

“La Gazzetta dello Sport” raporton se bisedimet kishin avancuar goxha dhe se 26-vjeçari kishte përgatitur edhe videon e lamtumirës.

Megjithatë,pavarësisht kësaj përgatitje, ai vendosi që të mos largohej nga Juvja dhe të qëndronte në Torino për të vërtetuar se sa vlente.

Që nga ai moment, Paulo Dybala ka pasur rol të rëndësishëm dhe ka bërë 17 paraqitje në Serinë A, me 13 si titullar prej tyre, dhe duke shënuar pesë gola. Dybala ka qenë kontribuues edhe i gjashtë asistimeve./Fjala.al/

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV