Valverde u shkarkua nga futbollistët, zbulohen sekretet e Barcelonës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Humbja e ndeshjen gjysmëfinale për Supërkupën e Sanjës duket se nuk ka qenë e vetmja arsye pse Ernesto Valverde u shkarkua nga posti i trajnerit.

Në mediet spanjolle janë duke qarkulluar lajme se ka qenë presioni i lojtarëve ai që i ka shtyrë më shumë drejtuesit e  Barçës që të marrin këtë vendim.

Mësohet se senatorët e ekipit me në krye yllin argjentinas, Lionel Messin kishin javë që kërkonin largimin teknikut, por vetëm pas humbjes së turpshme të gjysmëfinales drejtuesit u dorëzuan dhe vendosën largimin e spanjollit.

Ishin lojtarët së bashku me tifozët “blaugrana” ata të cilët bën të mundur largimin e Valverdes, konfirmon drejtorit sportiv, Eric Abidal.

“Pashë disa futbollistë të qeshur”,-ka thënë francezi pas prezantimi të Quique Setién si trajneri i ri i Barcelonës.

Ndërkohë, tekniku i ri i Barcelonës zhvilloi seancën e parë stërvitore, në prag të debutimit të tij në La Liga me kampionët në fuqi, me ndeshjen e së dielës në mbrëmje kundër Granada në “Camp Nou”./Fjala.al/

Të fundit

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në...

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha sot se vendet perëndimore do të paguajnë për mbylljen e përkohshme të konsullatës së tyre në Stamboll javën e kaluar...

Myrto Uzuni i pandalshëm me Granadën në LaLiga, kryeson bindshëm listën e golashënuesve

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, vazhdon të dhurojë spektakël me Granada-n. Bomberi kuqezi e gjeti përsëri rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij...

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit. Por a do të jetë...

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Lajme të tjera

Web TV