Formacioni i 2019-ës/Del mashtrimi i UEFA-s, hoqi Kanten për Ronaldon

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

UEFA ka publikuar ditën e djeshme formacionin më të mirë të vitit 2019, që është votuar prej ditësh me radhë nga mbi dy milionë tifozë.

Ylli i Juventus, Cristiano Ronaldo ishte pjesë e formacionit të zgjedhur nga tifozët e Ligës së Kampionëve.

Ky formacion u publikua në faqen zyrtare të UEFA-s dhe duket se aty janë disa nga emrat më të madhej të futbollit të kampionëve.

Në portë u vendos Alisson Becker, mbrojtja përbehej nga Trent Alexander-Arnold, Virgil Van Dijk, Matthijs de Ligt dhe Andry Robertson.

Mesfusha u fitua nga Frenkie de Jong dhe Kevin de Bruyne, ndërsa në sulm u vendosën katër lojtarë si Lionel Messi, Sadio Mane, Robert Lewandowski dhe Cristiano Ronaldo.

Ndaj këtij formacioni ka reaguar media britanike “Daily Mail”, e cila raporton se ka zbuluar një mashtrim skandaloz të UEFA-s.

Sipas kësaj medieve mesfushori i Chelseat, N’Golo Kante u largua nga formacioni zyrtar, pasi UEFA ndryshoi formacionin për ta mbajtur Ronaldon në ekipin e vitit 2019.

UEFA duket se ka zgjedhje tradicionale formacionin 4-3-3, ndërsa këtë herë u ndryshua në formacion 4-2-4 për Ronaldon.

Messi, Mane dhe Lewandowski mblodhën numër më të madh votash ndër sulmuesit, ndërsa Ronaldo do të mbetej jashtë./Fjala.al/

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV