Maskohet si Hitleri dhe bredh me motor, policia shkulet gazit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një burrë në Augustusburg, në Gjermaninë lindore, është maskuar si diktatori nazist Hitleri dhe ka vozitur me një motoçikletë. Mjeti drejtohet nga një person i veshur si një ushtar i Wehrmacht , i cili mban një helmetë çeliku të Luftës së Dytë Botërore.

Policia gjermane nuk ka ndërhyrë pasi kjo i është dukur thjesht një shfaqje gazmore. Në videon amatore dëgjohen të qeshurat e publikut ndërkohë që personi i maskuar si Adolf Hitler buzëqesh përpara se ta nxjerrin në fotografi.

Kreu i qeverisë rajonale të shtetit të Saksonisë, Michael Kretschmer, denoncoi këtë sjellje, e cila sipas tij ishte e papranueshme dhe që nuk duhet të ndodhë përsëri.

“Të maskosh veten si gjenocid është më shumë sesa shije e keqe,” -u shpreh kreu i shtetit të Saksonisë, Michael Kretschmer, i cili është anëtar i partisë konservatore të Angela Merkel./Fjala.al

Të fundit

Ukraina synon të evakuojë mijëra banorë nga Donetsku para dimrit

Qeveria ukrainase po synon të evakuojë dy të tretat e banorëve nga zonat që ajo ende kontrollon në rajonin...

Studiuesit në alarm, temperaturat në Arktik po rriten shumë më shpejt se mesatarja

Sipas një studimi të ri skandinav, temperatura në rajonin e Arktikut po rritet shumë më shpejt se mesatarja globale sesa kanë vlerësuar më parë...

FBI kontrolle në shtëpinë e Trump, flet prokurori i përgjithshëm: E urdhërova unë

FBI ka hyrë në shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump për të bërë kontrolle por ende nuk dihet arsyeja e kontrollit. Mbi ngjarjen ka folur vetë...

Nga Trump te lufta në Ukrainë, zbulohet si “The Simpson” parashikojnë të ardhmen

Nëse doni të dini se ku po shkon bota, shihni “The Simpsons”. Shfaqja popullore e karikaturave për të rritur ka parashikuar ngjarje të egra dhe të...

Ishte i shpallur në kërkim, arrestohet ish-shefi i policisë së Dhërmiut!

Ish-shefi i Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode është arrestuar mbrëmjen e sotme gjatë një aksioni policor në qytetin e Beratit. Bode është dënuar me 12...

Lajme të tjera

Web TV