VIDEO/ Pagëzohet Firmino, futbollisti nuk mban dot lotët e gëzimit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Futbollistët e Liverpool, Alisson Becker dhe Roberto Firmino kanë marrë pjesë në një ceremoni pagëzimi.

Sulmuesi i “Reds” ishte shumë i lumtur teksa ishte duke bërë ceremoninë pagëzimit, që është ritual i fesë së krishterë që nënkupton larjen e mëkateve.

Sipas kësaj feje çdo person që pagëzohet duhet të laget në ujë e të thotë një pjesë nga bibla.

Portieri brazilian i kampionëve të Europës dhe të botës ka marrë pjesë në këtë ceremoni për shokun skuadrës dhe mikun e tij dhe nga video-ja që po qarkullon në rrjetet sociale, duket se të dy nuk mund ta mbajnë dot gëzimin./Fjala.al/


Të fundit

Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së...

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente të klasifikuara. Lajmin e konfirmoi avokati...

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport. Sipas Daily Mail,  një çift...

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga Teksasi në Virxhinia Perëndimore. Gjithsej 1,467...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Lajme të tjera

Web TV