Zgjidhje “brilante”, foto që nuk kanë nevojë për koment

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të gjithë jemi përballur me situata sfiduese, të paktën një herë në jetën tonë. Disa njerëz stresohen vërtet për problemet, ndërsa të tjerët gjejnë zgjidhje të çuditshme por efektive. Pavarësisht se sa pa kuptim janë shpikjet e tyre, ato bëjnë punë dhe janë efektive! Në këtë artikull, ne kemi mbledhur disa nga këto gjetje të krijuara nga “gjenitë”.

18. Hidhni pak aromë në kokën e dushit dhe kjo do ju shijojë shumë.

17. Thjeshtësia është funksionale.

16. Tani macja juaj nuk do t’i marrë më kutitë e mbështjella me dhurata.

15. Kur mendoni se jeni një inxhinier i vërtetë:

14. Dikush mendon se është gjeni.

13. Një boks që transmeton këngët e zogjve, të gjithë janë të kënaqur.

12. Maskë kundër lotëve

11. Ai kurrë nuk do të humbas lidhet e tij.

10. Një zgjidhje e shkëlqyer për ndarjen e lugëve të vogla nga të mëdhatë

9. Një ide e shkëlqyeshme për gratë shtatzëna

8. Në mënyrë që të mos harroni çelësat tuaj …

7. “Fiksoni njerëzit që gjithmonë kërkojnë të thajnë duart!”

6. Pothuajse një SUV (makinë me zinxhirë)

5. Si të qëroni një kastravec, por mos keni thikë:

4. Qëllime aerodinamike

3. Kur keni 1 orë kohë dhe 1 veturë për t’i lëvizur të gjitha:

2. Sistemi kundër vjedhjes

1. “Unë bëra një laptop të rremë për macen time dhe në të vërtetë funksionoj!”

A jeni ballafaquar ndonjëherë me dikë që ka gjetur një zgjidhje praktike në një situatë të çuditshme? Na tregoni të gjithëve në komente! Fjala.al

Të fundit

Arrestohet shqiptari në Vjenë/ Plagosi me thikë pas shpine një 30-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur brenda një apartamenti në Vjenë të Austrisë ku një 30 vjeçar shqiptar ka...

Do heqin kamerat apo krimin?/ Karamuço “zbërthen” prapaskenat e operacionit “Fijet”

I ftuar ditën e sotme në ‘Breaking’ në Top News  ka qenë eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço. Ai ka folur për operacionin e policisë “Fijet”,...

Del për herë të parë në ekran djali i saj, Olta qan dhe i jep mesazhin e bukur: Do vij…

Olta Gixhari ishte banorja e rradhës, pas Diolës që u surprizua nga i vogli i saj. Përmes një video-je të shfaqur në ekran, Olta u...

Belind Këlliçi viziton Uashingtonin/ Takohet me kongresmenin e Miçiganit

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Washington DC ku është takuar me kongresmenin e Miçiganit...

Politikanët akrep të kenë kujdes/ Do t’i ndodhë diçka me ligjin në shkurt

Astrologu Jorgo Pulla ka bërë këtë të mërkurë parashikimin e yjeve për muajin shkurt. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai ka ndarë detaje për...

Lajme të tjera

Web TV