Free Porn
xbporn
Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

‘Shihemi në gjyq’, kryeministrat po pengojnë bashkëpunimin Shqipëri-Kosovë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti i çështjeve politike, Artan Murati, në një prononcim për Radion Evropa e Lirë e quan fatkeqësi situatën kur dy kryeministrat shqiptarë janë në procedura ligjore kundër njëri-tjetrit.

Sipas tij, kjo po dëshmon më së miri se përveç që nuk ka bashkëpunim shtetëror të mjaftueshëm ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, ka thellim të madh në çështjet dhe mënyrat se si i shohin proceset politike liderët e dy shteteve.

“Ndonëse ka pasur një lloj bashkëpunimi të mëhershëm mes qeverisë së Haradinajt dhe kryeministrit Rama në Shqipëri, madje duke u takuar edhe në takimet e përbashkëta të qeverive të të dyja shteteve, por në momentin kur kanë dalë në publik disa tema politike, për të cilat Rama dhe Haradinaj kanë shprehur qëndrime të kundërta, këtu kanë filluar përplasjet që nuk kanë mbetur vetëm përplasje personale, por të cilat kanë kaluar në nivel të kabineteve qeveritare”.

“Mjafton të shihet edhe koha kur është mbajtur mbledhja e fundit mes të dy qeverive dhe kjo përkon shumë me kohën kur ka qenë shumë aktuale tema e shkëmbimeve të territoreve, ku kanë qenë edhe qëndrimet e ndryshme të dy eksponentëve që kanë pasur pozitën e kryeministrit”, thotë Murati.

Qeveritë e dy shteteve, Kosovës dhe Shqipërisë, kanë filluar mbajtjen e takimeve të përbashkëta që nga viti 2014.Deri më tani janë mbajtur pesë takime, në të cilat janë nënshkruar marrëveshje të shumta të bashkëpunimit. Qëllimi i marrëveshjeve, si nga Prishtina ashtu edhe nga Tirana, është thënë se është një qeverisje e përbashkët strategjike me një vizion euroatlantik. Përplasjet ndërmjet dy kryeministrave, thotë eksperti i çështjeve ekonomike, Naim Gashi, do të kenë pasoja në bashkëpunimin ekonomik dhe në bashkëpunimin, në përgjithësi, ndërmjet dy vendeve.

“Askush nuk ka besuar që një ditë një kryeministër i Kosovës do të ballafaqohet në gjykatë me një kryeministër të Shqipërisë. Unë mendoj që faji kryesor në këtë rrafsh është i Edi Ramës (kryeministër i Shqipërisë) që e ka një qasje paternaliste ndaj Kosovës”. “Është fatkeqësi që prodhuesit nga Kosova deklarojnë se më lehtë eksportojnë në Zvicër sesa në Shqipëri, për shkak të barrierave tarifore dhe jotarifore dhe taksës rrugore që unë e quaj një gjobë që iu vihet qytetarëve që vizitojnë Shqipërinë. Këto e kanë sjell nivelin e bashkëpunimit në shkallën më të ulët që njeh historia e shqiptarëve ndonjëherë”, thotë Gashi për Radion Evropa e Lirë.

Lexo edhe :  A do të betohet Beleri si eurodeputet? Drejtoria e Burgjeve: Leja nuk është miratuar

Në vitin 2018, Qeveria e Edi Ramës pati vendosur taksën rrugore, e cila varësisht peshës së automjeteve varion nga 5 deri në 22.5 euro në autostradën “Rruga e Kombit”. Analisti Artan Murati thotë se përplasjet mes dy kryeministrave nuk do të duhej të ndikonin në raportet mes dy shteteve.“Ajo çka duhet të kihet parasysh, edhe pse ka ndonjë konflikt individual mes politikanëve në Kosovë dhe Shqipëri, kjo nuk do të duhej të përkthehej në ngrirje të raporteve apo përkeqësim të raporteve në nivel institucional dhe shteteve, meqenëse individët janë të përkohshëm në ato pozita dhe kjo nuk duhet të dëmtojë bashkëpunimin e gjithëmbarshëm të dy shteteve mes Kosovës dhe Shqipërisë”, thotë ai.

Kosova dhe Shqipëria tani e sa vite synojnë ta heqin kufirin mes dy vendeve, me qëllim të lehtësimit të procedurave të kalimit të njerëzve dhe mallrave, por kjo ende nuk është jetësuar. Por, kjo ishte margjinalizuar pas nismës rajonale për Mini-Shengenin ballkanik, nismë kjo e cila ka tensionuar raportet ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë pasi që Kosova nuk kishte pranuar të jetë pjesë e kësaj iniciative për aq koha sa Serbia nuk e njeh Kosovën shtet të pavarur. /REL

Të fundit

Heroi i Spanjës shpallet tradhtar, e ëma s’lejohet të dalë nga shtëpia

Heroi i papritur i finales së Evropianit në Gjermani ishte Mikel Oyarzabal, i cili katër minuta para përfundimit të...

Kim Kardashian ndan detaje nga dëmtimi: Më i dhimbshëm se lindja!

dhe pse fillimisht nuk u dhanë të dhëna se si Kardashian u plagos, ajo u shfaq në publik në fillim të këtij viti me...

A po frenohen turistët? Zv.ministrja e Turizmit: Numri nuk është ulur, por…

Zëvendës ministrja e Turizmit thotë se numri i turistëve që vizitojnë vendin nuk është ulur, siç është krijuar perceptimi, por është zgjeruar harta e...

Manastirliu: Jemi krah të rinjve! 50 mijë studentë mbështeten me bursa

Deputetja Erisa Xhixho kërkoi sot interpelancë me ministren e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu. Xhixho u shpreh buxheti i parashikuar për arsimin është më i...

Atentati ndaj Trump në 3D/ Si dështoi Shërbimi Sekret për të parandaluar të shtënat

Vetëm disa sekonda u nevojitën për të ekzekutuar Thomas Matthew Crooks, i cili hapi zjarr për të vrarë ish-presidentin amerikan Donald Trump. 20 vjeçari ...

Lajme të tjera

Web TV