Kush janë lojtarët që u bashkuan me Kombëtaren dy vitet e fundit?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit gjithmonë ka përzgjedhur disa nga lojtarët më të mirë për t’u përfaqësuar.

25 lojtarët kuqezi janë njohur në masë nga mbështetësit e zjarrtë të përfaqësueses, por jo  vetëm.

Megjithatë dy vitet e fundit, më saktësisht në 2018-ën dhe 2019-ën me fanellën kuqezi janë bashkuar plot 10 lojtarë të rinj. Më poshtë ju prezantojmë me 10 yjet e ardhur së fundmi në Kombëtare.

Kastriot Dermaku
Datëlindja- 15 janar 1992
Pozicioni në fushë- Mbrojtës
Skuadra aktuale- Parma, Itali
Bashkuar me Kombëtaren- Viti 2018

 


Enea Mihaj
Datëlindja- 5 korrik 1998
Pozicioni në fushë- Mbrojtës i qendrës
Skuadra aktuale- PAOK, Greqi
Bashkuar me Kombëtaren- Viti 2018Ylber Ramadani
Datëlindja-12 prill 1996
Pozicioni në fushë-Mesfushor
Skuadra aktuale- Vejle, Kroaci
Bashkuar me Kombëtaren- Viti 2018


Myrto Uzuni
Datëlindja- 31 maj 1995
Pozicioni në fushë- Sulmues
Skuadra aktuale- Lokomotiva, Kroaci
Bashkuar me Kombëtaren- Viti 2018


Keidi Bare
Datëlindja- 28 gusht 1997
Pozicioni në fushë- Mesfushor
Skuadra aktuale- Malaga, Spanjë
Bashkuar me Kombëtaren- Viti 2018


Ardian Ismajli
Datëlindja- 30 shtator 1996
Pozicioni në fushë- Mbrojtës
Skuadra aktuale- Hajduk Split, Kroaci
Bashkuar me Kombëtaren- Viti 2018


Lindon Selahi
Datëlindja- 26 shkurt 1999
Pozicioni në fushë- Mesfushor
Skuadra aktuale- FC Twente, Holandë
Bashkuar me Kombëtaren- Viti 2019


Taulant Seferi
Datëlindja- 15 nëntor 1996
Pozicioni në fushë- Sulmues
Skuadra aktuale- Neuchâtel Xamax, Zvicër
Bashkuar me Kombëtaren- Viti 2019


Lorenc Trashi
Datëlindja- 19 maj 1992
Pozicioni në fushë- Mesfushor
Skuadra aktuale- Partizani, Shqipëri
Bashkuar me Kombëtaren- Viti 2019


Klaus Gjasula
Datëlindja- 14 dhjetor 1989
Pozicioni në fushë- Mesfushor
Skuadra aktuale- SC Paderborn, Gjermani
Bashkuar me Kombëtaren- Viti 2019

Lexo edhe :  Largimi i një legjende, “Santiago Bernabeu” përgatit homazhet për Toni Kroos

/Përgatiti: Katerina Tafa /Fjala.al/

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV