Pranga “Eskobarit turk” në Tiranë, trafikoi miliarda euro drogë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 53-vjeçar nga Turqia. I arrestuari është një emër shumë i njohur në Turqi, bëhet fjalë për Hysein Baybesin të cilin e thërrasin “Eskobari” turk.

I arrestuari ishte në kërkim si i akuzuar për trafikimin e 14 miliardë euro drogë. Ai është  dënuar me 30 vite burg nga gjykata e Loire Atlantique në Francë. /Fjala.al


Të fundit

Nord Stream/ Gazetari: Rusia pret tubacionet nënujore të Britanisë

Një prezantues i televizionit shtetëror rus ka kërcënuar se do të sabotohen kabllot dhe tubacionet kryesore britanike nënujore vetëm...

DASH: Marrëveshja e Serbisë me Rusinë është e gabuar  

Departamenti Amerikan i Shtetit reagoi pas vendimit të Serbisë për të njehsuar politikën e jashtme me Rusinë, duke e cilësuar këtë vendim si thjesht...

Meta: Ndërtimet pa leje nuk janë të rastësishme

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka folur i prerë në raport me kryeministrin Edi Rama duke thënë se nuk do të ketë...

Dy satelitët, Rama: Do zbulojnë ndërtimet pa leje  

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se me ngritjen e satelitëve Albania 1 dhe Albania 2 do krijohet një “kryeinspektoriat” që sipas tij s’ka parti...

Sfidat e Shqipërisë/ Presidenti Begaj takon Ambasadoren amerikane

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti në zyrën e tij Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim. Sipas zyrës së shtypit...

Lajme të tjera

Web TV