Abuzimet me koncesionin e sterilizimit, SPAK merr në pyetje denoncuesit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shoqëria Civile denoncoi pak kohë më parë por abuzimet me koncesionin e sterilizimit. Konkretisht denoncimi u bë nga “Nisma Thurje”.

Anëtarë të kësaj nisme janë thirrur sot në Prokurori për të dëshmuar në lidhje me dosjen e sterilizimit të pajisjeve kirurgjikale.

Mësohet se në pyetje do të merren aktivistët e kësaj nisme dhe mjeku Artan Koni, të cilët do të pyeten për kontratën koncesionare.

Mjeku Artan Koni dhe pedagogu Endri Shabani deklaruan se kanë kërkuar hetimin e ish-zyrtarëve duke nisur nga ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja. /Fjala.al

Të fundit

Angelina Jolie bëhet bionde dhe duket yll

Duket se aktorja e njohur e ka gati formulën e kapërcimit të stinëve nga dimri i ftohtë në pranverën...

Amerikanët para një ripërballje Biden-Trump

Amerikanët janë përballë një përsëritjeje të zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020. Sondazhet tregojnë një mungesë përkrahjeje për të dy kandidatët, ndërsa zoti Trump ndeshet edhe...

Vrau babanë në bashkëpunim me motrën dhe vëllanë, Hysen Meta pranon krimin

Hysen Meta 25 vjeç ka pranuar se ka qenë qenë ekzekutori i babait të tij Pëllumb Meta në Durrës, ndërsa është ndihmuar nga motra dhe...

Të mundësh Ramën me bedelët e Metës!

Nga Dritan Hila Të ndodhur në një krizë ideore dhe morale dhe me probleme të mëdhaja personalitetesh në partinë e tij, Ilir Meta ka dalë...

“Dëshmoi se ekziston”, gazetari analizon protestën e Rithemelimit: Mungon qeverisja..

Gazetari Mentor Kikia, i ftuar në një studio televizive, ka komentuar protestën e Rithemelimit për të cilën u shpreh se ne si shoqëri nuk...

Lajme të tjera

Web TV