“Përdhunimi” në Durrës/Historia e dy adoleshentëve e njohur në Instagram

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia e Durrësit është mbërthyer në një histori të çuditshme që vjen nga dy të rinj, adoleshentë. Një vajzë, e cila ka denoncuar se është abuzuar seksualisht dhe një djalë që pretendon që jo vetëm që nuk ka abuzuar me të po madje ka refuzuar edhe ta takojë më.

Të rinjtë, që janë njohur nëpërmjet Instagramit kanë ngritur akuza të forta kundër njëri-tjetrit. Vajza ka shkuar në polici bashkë me prindërit dhe ka kryer denoncimin.

Ajo iu ka thënë punonjësve të policisë që e kanë marrë në pyetje se djali i kishte kërkuar marrëdhënie seksuale por ajo nuk kishte pranuar. Atëherë ai e kishte kapur forcërisht!

Referuar të dhënave të dëshmisë së vajzës, mësohet se ajo ka thënë se ngjarja ka ndodhur në një ambient të qetë. Por a mund të kryhet një përdhunim në një lokal? Ekspertët e hetimit presin edhe raportin mjeko-ligjor për të mësuar detajet që iu duhen për vijimin e zbardhjes së ngjarjes.

Nga ana tjetër, djali që është i moshës 18 vjeç, ka bërë me dije se jo vetëm që nuk e ka prekur me dorë po madje ka vendosur të mos e takonte më. Sipas tij ajo ishte tjetër njeri në bisedat që zhvillonin në rrjetet sociale dhe tjetër kur e kishte njohur.

Madje ai i ka thënë policisë së ajo nuk kishte pranuar mostakimin në vijimësi dhe më pas e kishte kërcënuar. I riu i ka thënë policisë se mendonte se ajo një ditë nuk do të vijonte më me historinë e kërcënimit, pa menduar se ajo do të sajonte një histori abuzimi seksual.

Tani dëshmitë dhe çështja është në duart e prokurorisë e cila pritet të hedhë dritë mbi këtë ngjarje!  n.k/Fjala.al/

Të fundit

Rikthim me gol dhe largim mes duartokitjesh, ja nota e Brojës sipas “SofaScore”

Armando Broja u rikthye të luajë titullar pas shumë kohësh mungesë për shkak dëmtimi dhe udhëhoqi Chelsean drejt fitores...

VIDEO/ Chelsea rikthehet tek fitorja dhe mposht Fulhamin, shënon gol edhe Armando Broja

Chelsea bind në derbin e Londrës ndaj Fulham dhe rikthehet te fitorja në kampionat pas tre javëve. “Blutë” e Londrës diktuan ritmin e sfidë, ndërsa...

Po jep efekt Reforma në Drejtësi? Gjonaj: Pikë kthese për gjithë vendin

“Një gjë është e qartë unë e kam thënë dhe e kam stërthënë në fakt, por ka një gjë të qartë Partia Socialiste, mazhoranca,...

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë të jashtëzakonshme për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë më vonë këtë muaj, pas sulmit nga një grup...

DASH: S’e kemi verifikuar ende nëse ushtria serbe është tërhequr nga kufiri me Kosovën

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Matthew Miller, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë verifikuar ende tërheqjen...

Lajme të tjera

Web TV