Mjetet e policisë me pamje të re/ Hapet tenderin 4.9 milionë lekë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Makinat e policisë pritet të kenë një pamje tjetër nga jashtë. Policia e Shtetit po investon për ndizenjimin e mjeteve ekzistuese me një fond prej 4. 9 milionë lekësh.

Policia e Shtetit ka hapur tenderin për me objekt  “Kërkesë për Propozime” për  dizenjim mjetesh.  Fondi limit është  4,9 milion lekë  ndërsa kohëzgjatja e kontratës ose afati kohor për ekzekutimin është brenda 1 muaji nga lidhja e kontratës.  Afati kohor për dorëzimin e ofertave ose kërkesave për pjesëmarrje është data 3 shkurt 2020.

Kohëzgjatja e adesivëve me logot përkatëse të forcave duhet të kenë një garanci minimale 7 vite.

Mjetet rrugore që do t’i nënshtrohen dizenjimit do të jenë mikrobuzë 8+1 me tërheqje 2×4 me përmasa gjatësi 4972 mm dhe gjerësi 1986 mm, mikrobuzë 8+1 me tërheqje 4×4 me përmasa gjatësi 53389 mm dhe gjerësi 2112 mm.

Bashkëlidhur foto të mjeteve rrugore që do t’i nënshtrohet proceseve të lyerje dhe dizenjim.


Të fundit


Horoskopi ditor, 30 shtator 2022

DASHI Përpiquni të qëndroni të qetë, sepse jo gjithçka shkon sipas planit. Në të kaluarën e afërt, në fakt, ka pasur disa diskutime dhe zënka,...

Vajza iu vra gjatë protestave, babai kërcen në varrimin e saj pas premtimit se…(Video)

Që pas publikimit të lajmit për vrasjen e 22-vjeçares Mahsa Amini nga policia e moralit, Irani është përfshirë nga një valë protestash të dhunshme,...

Takimi me Ilir Metën, Yuri Kim: Kam vetëm një kufizim nga Uashingtoni

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim tha se nga Uashingtoni ka vetëm një kufizim, mos takimi i personave ‘Non Grata’, pjesë e së cilit është...

Largimi i Gledis Nanos/ Ambasadorja Kim: I papritur, për ne ishte një partner i mirë

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, e ka cilësuar vendim të papritur shkarkimin Gledis Nanos nga detyra e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit. Në...

Lajme të tjera

Web TV