Në 31 Janar Britania ikën nga BE

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një javë para Brexitit , Elisabeth II miratoi sot marrëveshjen e daljes së Britanisë së Madhe nga  Bashkimi Evropian.

Në një status në Twitter ministri i Brexit, Stave Barcly ka shprehur miratimin e Elisabeth për largimin nga Europa e Bashkuar pas 47 vitesh martesë.

“Madhëria e saj Mbretëresha i ka dhënë pëlqimin e saj mbretëror. Ligjërisht kjo lejon që Mbretëria e Bashkuar të largohet nga BE më 31 janar ” , -shkruan Barcly.

Ky projektligj, u miratua përfundimisht nga deputetët britanikë dhe Kryeministri Konservator Boris të Mërkurën.

Pas miratimit të tij në Mbretërinë e Bashkuar, marrëveshja Brexit do të duhet të ratifikohet nga Parlamenti Evropian në 29 Janar./Fjala.al

Të fundit

U aludua se mund të jetë kandidate e opozitës për kryeministre, Jorida Tabaku shuan zërat

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e ftuar në një program televiziv, u pyet rreth zërave se ajo mund...

Bardhi i propozoi për martesë, Sara tregon kush e zgjodhi unazën

Sara Gjordeni dhe këngëtari Bardhi së shpejti do të bëhen prindër. Ish-banorët e Big Brother, dashurinë e tyre ata do ta kurorëzojnë dhe me...

Olta Boka bëhet nënë për herë të dytë, ja emri që ka zgjedhur për vogëlushin

Këngëtarja e njohur Olta Boka këtë të shtunë është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë një djalë. Vetë këngëtarja ka...

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga klientët debitorë. Sipas kompanisë deri më...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Lajme të tjera

Web TV