VIDEO/ I shënoi gol Realit, futbollisti kërkon punë si gazetar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Futbollisti më i shkurtër që aktivizohet në skuadra profesionale, Alvaro Romero, ka bërë publike dëshirën e tij, e cila shumë personave i është dukur paksa e çuditshme.

Lojtari vetëm 147 centimetra i ekipit spanjoll të Unionistas De Salamanka, ka shënuar gol ndaj Real Madrid mbrëmjen e djeshme në takimin për Kupën e Mbretit.

Romero e mori topin në mesfushë dhe arriti të realizonte një gol shumë të bukur duke bërë driblime fantastike. Megjithatë, më shumë sesa goli ndjekësit i ka habitur deklarata e 23-vjeçarit, i cila në një intervistë pas takimit ka kërkuar punë si gazetar.

“Lojtarët e Real Madridit janë sjellë si profesionistë të vërtetë gjatë ndeshjes. Unë jam gazetar, kështu që nëse ka ndonjë gazetë që dëshiron që të më punësojë, atëherë unë jam i disponueshëm”,- deklarata e të bën të kuptosh se lojtari nuk shpreson shumë nga futbolli dhe kërkon të fokusohet te profesioni i tij tjetër që është gazetaria./Fjala.al/

Të fundit

Nëse doni shëndet të mirë, ja e vetmja gjë që duhet të ndryshoni kur hani

Nëse jeni rritur në vitet '80 ose '90, shanset janë që të keni qenë dëshmitarë të shumë dietave që...

Vajza e tij humbi jetën në lule të rinisë/ Familja e Vangjel Tavos hap dyert e mortit

Familja e ish-nënkryetarit të Kuvendit, Vangjel Tavos, ka hapur dyert e mortit pas një tragjedia te rëndë, ku vajza e tij ka humbur jetën...

“Duart lart se ju vramë”/ Pronarja e argjendarisë rrëfen tmerrin, ja si e grabitën

Detaje të reja zbardhen lidhur me grabitjen e argjendarisë në Kamëz, gjatë pasdites së djeshme. Pronarja e argjendarisë në Kamëz është shprehur se kanë...

Dua Lipa shfaqet e veshur me stilin që rrëmben vëmendjen në New York

Dua Lipa dukej mahnitëse me një pallto të zezë me lesh artificial në New York City të martën dhe tërhoqi vëmendjen me veshjen poshtë,...

Riaktivizohet vullkani në Malin Etna

Vullkani Etna në Italinë jugore ka shpërthyer sërish. Aktiviteti vullkanik vazhdon në Malin Etna, i cili është afërsisht 3.300 metra i lartë, në ishullin...

Lajme të tjera

Web TV