Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

Studim/ Meshkujt shtojnë në peshë kur bëhen prindër, ja arsyeja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nënat e reja shtojnë në peshë gjatë 9 muajve të shtatzanisë dhe kanë tendencën që të përpiqen ti humbasin gjatë muajve të ardhshëm. Por një studim ka treguar se edhe meshkujt kanë tendencë të shtojnë në peshë. Dallimi i vetëm është se ata shtojnë në peshë pasi të sapolindurit e tyre të jenë në shtëpi.

Të bëhesh baba ka një ndikim të rëndësishëm në jetën e burrave, ata përjetojnë një lloj të ri të dashurisë, bëhen më të përgjegjshëm dhe flenë më pak orë gjumë. Studimi i cili u krye nga Dr. Craig F Garfield nga universiteti i Amerikës Veriperëndimore, i publikuar në “American Journal of Men’s Health”, doli në përfundimin se burrat shtojnë në peshë kur bëhen baba për herë të parë.

A Study Found That Men Start Gaining Weight When They Become Dads

10.2254 burra morën pjesë në studim gjatë viteve të tyre të adoleshencës, duke filluar nga  20-30 vjeç. Hulumtimi filloi që në vitin 1994 kur ky grup shkencëtarësh filloi të ndjekë hapat e personave që morën pjesë në studim, të cilët në atë kohë ishin 12 vjeç.

Për 20 vjet, ekspertët panë peshën e pjesëmarrësve, statusin martesor dhe numrin e fëmijëve që ata kishin, deri në vitin 2014 kur të gjithë ata ishin 32 vjeç.

A Study Found That Men Start Gaining Weight When They Become Dads

Pas 20 vjetësh, studiuesit mblodhën dhe analizuan të gjitha informacionet dhe zbuluan se indeksi i masës trupore të një njeriu lidhet drejtpërdrejt me atësinë.

Doktor Garfield shpjegoi se burrat fitojnë peshë natyrshëm sepse metabolizmi i tyre ngadalësohet me moshën, por shkencëtarët vunë në dukje se burrat, indeksi i masës trupore i të cilëve u rrit në mënyrë drastike, ishin ata që u bënë baba. Ajo që është gjithashtu interesante është se burrat pa fëmijë ose ruajtën peshën e tyre ose humbën peshë gjatë studimit 20 vjeçar.

Lexo edhe :  Neurotizmi: Ç’është dhe si ndikon në një marrëdhënie

A Study Found That Men Start Gaining Weight When They Become Dads

Kur një burrë ka një fëmijë për herë të parë, familja e tij bëhet përparësia për të. Përgjegjësitë e reja mund ta shkëpusin atë nga vetë-kujdesi i mëparshëm që ai ishte mësuar. Transformimi i mënyrës së tij të të jetuarit dhe zakonet ndikon gjithashtu në peshën e tyre. Sidoqoftë, edhe prindërit që nuk jetuan me fëmijët e tyre gjithashtu fituan peshë shtesë, edhe pse jo aq shumë dhe jo aq shpejt sa ata që jetuan me fëmijët e tyre./Fjala.al/Burimi: Bright Side

Të fundit

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën e foshnjave të parakohshme

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri...

Zaragoza është në rrugën e duhur për të nënshkruar me mesfushorin Keidi Bare

Në një zhvillim të fundit, drejtori sportiv Juan Carlos Cordero dhe përfaqësuesi i mesfushorit shqiptar, Juanma López, kanë bërë hapa të rëndësishëm drejt nënshkrimit...

Ç’do të ndodhë mes Kimmich dhe FC Bayern? Ja kur vendoset e ardhmja e yllit gjerman

Çfarë do të ndodhë mes Joshua Kimmich dhe FC Bayern? Kjo pyetje aktualisht po trazon shumë mendje në Mynih. Kontrata e 91-herë lojtarit të kombëtares...

VIDEO/ Kim Kardashian rikrijon videon virale së bashku me Andrea Bocellin

Nga India në Itali, motrat Kardashian janë gjithmonë aty ku është vëmendja. Kim dhe Khloé Kardashian bënë një sërë paraqitjesh mahnitëse në dasmën e...

Strategu i fushatës së Bill Clinton: Dyert për Biden janë mbyllur

Fushata e rizgjedhjes së Presidentit Biden ka përfunduar plotësisht, parashikoi të enjten komentatori politik i CNN dhe ish-strategu i Bill Clinton, Paul Begala. “Kam folur...

Lajme të tjera

Web TV