Drejtonte makinën i pirë, pranga të riut pas disa minutash ndjekje

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mbrëmjen e sotme një i ri që bënte lëvizje të rrezikshme me makinën e tij nuk i është bindur punonjësve të Policisë të cilët i kanë bëre shenjë për të ndaluar. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Paprit, ku policia ka ndjekur për disa minuta makinën.

Pas disa minutash ndjekje i riu është prangosur dhe është shoqëruar në komisariat.

Paraprakisht burime policore pohojnë se i riu ka qenë nën e efektin e alkoolit dhe me manovrat e bëra në segmentin rrugor Elbasan-Paper ka rrezikuar të përplaset me dhjetëra automjete në lëvizje, si dhe të rrezikojë jetën e disa kalimtarëve. /Fjala.al

Të fundit

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

Lajme të tjera

Web TV