Unaza e Re/ ARRSH: Plani i ri për menaxhimin e trafikut

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Autoriteti Rrugor Shqiptar, Bashkia e Tiranës dhe Policia e Shtetit po hartojnë një plan të ri për menaxhimin e trafikut ne kryeqytet.  Autoriteti Rrugor Shqiptari ka njoftuar në faqen tij zyrtare se në kuadër të fillimeve të punimeve për “Rehabilitimin e Segmentit Rrugor Mbikalimi i Pallatit me Shigjeta – Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 1”, po hartohet ditë pas dite plani i ri i menaxhimit të trafikut.

Sipas ARRSH, së bashku me Bashkinë e Tiranës, Policinë Rrugore dhe kontraktorin e punimeve plani në fjalë do të vihet në zbatim në ditët në vijim.

Më shumë se 8 muaj nga skandali që përfshiu projektin e Unazës së Madhe me kompaninë DH Albania, nuk ka ende një datë se kur do të nisin punimet në këtë segment që është kthyer në stres për qyterarët. Minsitria e transportit së bashku me Autoritetin Rrugor thonë se puna do të nisë shpejt por pa dhënë një afat konkret. Projekti i Unzës së Madhe të Tiranës është një investim i nevojshëm për ti dhënë frymarrje trafikut në hyrje të kryeqytetit, por ky projekt shkaktoi një debat të fortë lidhur me kostot e larta me të cilat ai do të ndërtohet.


Të fundit

Ukraina synon të evakuojë mijëra banorë nga Donetsku para dimrit

Qeveria ukrainase po synon të evakuojë dy të tretat e banorëve nga zonat që ajo ende kontrollon në rajonin...

Studiuesit në alarm, temperaturat në Arktik po rriten shumë më shpejt se mesatarja

Sipas një studimi të ri skandinav, temperatura në rajonin e Arktikut po rritet shumë më shpejt se mesatarja globale sesa kanë vlerësuar më parë...

FBI kontrolle në shtëpinë e Trump, flet prokurori i përgjithshëm: E urdhërova unë

FBI ka hyrë në shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump për të bërë kontrolle por ende nuk dihet arsyeja e kontrollit. Mbi ngjarjen ka folur vetë...

Nga Trump te lufta në Ukrainë, zbulohet si “The Simpson” parashikojnë të ardhmen

Nëse doni të dini se ku po shkon bota, shihni “The Simpsons”. Shfaqja popullore e karikaturave për të rritur ka parashikuar ngjarje të egra dhe të...

Ishte i shpallur në kërkim, arrestohet ish-shefi i policisë së Dhërmiut!

Ish-shefi i Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode është arrestuar mbrëmjen e sotme gjatë një aksioni policor në qytetin e Beratit. Bode është dënuar me 12...

Lajme të tjera

Web TV