VIDEO-E tmerrshme/ Tigri masakron banorët e fshatit, vret 3 prej tyre   

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një tigër ka masakruar banorët e një fshati, duke vrarë 3 prej tyre. Tigri është filmuar kur hyn në fshat dhe ndjek nga pas banorët, duke i kafshuar njëri pas tjetrit.

Banorët u përpoqën ta sulmonin për ta larguar por ka qenë pothuajse e pamundur për kafshën e egërsuar.

Tigri sulmon banorët, ku 3 persona humbin jetën ndërsa shumë të tjerë plagosen prej tij. Të plagosurit u dërguan në spital për të marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor.

Ndërkaq, skuadra e departamentit të mbrojtjes së pyjeve u përpoq të bllokonte tigrin por e pati krejt të pamundur. Ndërsa sipas banorëve, kafsha kishte rreth 8 ditë që endej e lirë në atë zonë.

E gjithë ngjarja ndodhi në fshatin Tumsar të shtetit të Maharashtras në Indi./Fjala.al/

Të fundit

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha sot se vendet perëndimore do të paguajnë për mbylljen e përkohshme të konsullatës së tyre...

Myrto Uzuni i pandalshëm me Granadën në LaLiga, kryeson bindshëm listën e golashënuesve

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, vazhdon të dhurojë spektakël me Granada-n. Bomberi kuqezi e gjeti përsëri rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij...

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit. Por a do të jetë...

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Shtetet e fuqishme botërore bien pre e hakerave, mes tyre dhe Italia

Një “sulm masiv” kibernetik duke përdorur virusin ‘ransoware’, u zbulua sot nga ekipi i mbrojtjes së sigurisë kompjuterike në Itali, të Agjencisë Kombëtare të...

Lajme të tjera

Web TV