FOTO/ Maliqi ia kalon klubeve të Superligës, së shpejti me stadium modern

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Klubi që luan për Kategorisë së Dytë të futbollit shqiptar, Maliqi ka bërë publik sot projektin për stadiumin e skuadrës, “Johan Asko”.

Ky lajm u mësua nga një postim në faqen zyrtare në “Facebook” të vetë klubit ku thuhet se punimet pritet të fillojnë në muajin mars.

Në njoftimin e skuadrës bëhet me dije se ky projekt është në proces tenderimi dhe sapo të konfirmohet do vazhdohet me punën.

“Një falenderim për Kryetarin e Bashkisë Maliq që po ndjek me prioritet projektin e stadiumit Jovan Asko.

Projekti që shihni ne foto është gati për tu futur në procedurat e tenderimit .

Duke shpresuar që çdo gjë të shkojë sipas parashikimeve shumë shpejt pritet të fillojnë punimet.”-shkruhet në postim.

Nga pamjet e bëra publike duket se fusha dhe ndriçimi do jenë në kushte të mira për të zhvilluar ndeshje të Kategorisë së Dytë e jo vetëm./Fjala.al/

Të fundit

Modelja e famshme bëhet nënë për herë të parë, zbulohet emri i veçantë i vogëlushes

Modelja e njohur Sofia Richie dhe partneri i saj Elliot Grainge janë bërë prindër. Sofia lindi një vajzë, të quajtur...

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa janë kryesisht te huaj ata...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Lajme të tjera

Web TV